Nagrywarka DVD czyta płyty DVD-R ale samych DVD nie chce

Witam, dostałem 2 dni temu dwie płyty ze studniówki. Film i zdjęcia. Płyty są DVD jakiejś produkcji bo firmy nie widać na nich jest zrobiona okładka . Problem posiadam taki gdy wkładam płytę do komputera pokręci się czytnik ale odczytać nie chce ani fulmu ani zdjęć .  To jest problem dla mnie . Nagrywarka może i stara no ale działa bo każdą inną płytę odczytuje . DVD-R bez problemu . Filmy DVD z gazet typu horrory itp też odczytuje jedynie nie chce tej płyty . Znajomi mają podobny problem . Płytę odtwarzają na Laptopie ! ? w  kinie domowym nie chce im odczytać płyty . Jaka może to być przyczyna ? Oprogramowanie do nagrywarki komputera ? Może film ma format krórego komputer nie jest w stanie rozpoznać, ale chyba by odczytał w tedy płytę więc nie wiem co robić .

Chyba odezwac sie do osoby która film kręciła i nagrywała płytę będzie rozsądnym rozwiązaniem.

Czasami problematyczne płyty z  zapisem archiwalnych imprez masowych przepuszczone przez ISOBuster odzyskują sprawność,

jednakże jeśli zabezpieczenia takich płyt stosowane przez firmy nagrywajace na zlecenie powodują nawet problemy w odtwarzaczach stacjonarnych to zdecydowanie

polecam reklamację produktu który nie spełnia podstawowych standardów użytkowania.