Nagrywarka dvd do 150 - 170 zł

Sprawdziłem zawartość skarpetki, i najpierw się przestraszyłem, a potem stwierdziłem że czas zainwestować w sprzęt :bday: (na święta sobie pod choinkę dam).

Padło na nagrywarkę dvd, ale mam szczególne wymagania więc:

Cena:

do 150 zł (wiecie, jak będzie warto to do 170 :stuck_out_tongue: )

Co będę na niej robił:

  • wypalanie mp3 do audio

  • wypalanie Linuchów z netu

  • backupy

  • kopiowanie domowej płytoteki

  • może oglądanie filmów (mam na myśli przede wszystkim wyborczą i do niej będzie jakaś płytka dvd z jakimś chłamem i chciałbym to otworzyć (to samy z pancernymi z Claudi :D))

Soft:

najlepiej Nero jakieś tam (nie orientuję się (w szkole mamy Express i całkiem fajny)), zależy mi aby soft miał:

  • wypalanie płyt bootowalnych

  • mp3 do audio cd (nie orientuje się w gatunkach płyt ale chciałbym żeby chodziło w wieży)

  • standardowe kopiowanie płyt

  • standardowe wypalanie danych z dysku (backupów)

  • wypalanie obrazów płyt

Obsługiwane formaty (nie wiem co tam z + i -):

  • odczyt i zapis cd-rw (z tego co wiem to są wielosesyjne i można w każdej chwili dopisać coś (jak się mylę to poprawiać))

  • zapis i odczyt cd-r (to te standardowe chyba są)

  • odczyt i zapis dvd-rw (wielosesyjne i można w każdej chwili dopisać coś)

-odczyt i zapis dvd-r (nie wiem czy przy kopiowaniu wyrobi mi bufor na dysku 20GB) (to takie standardowe płyty dvd)

co do tych formatów to nie wiem jak tam z + i - (może mi to ktoś przybliży?)i nie wiem czy się nie mylę (jak tak to poprawiać!)

Prędkości:

nie znam się

Nagrywarka ma działać pod:

System operacyjny Microsoft Windows 2000 Professional

Typ procesora Intel Celeron, 700 MHz (10.5 x 67)

Nazwa płyty głównej ECS P6BAP-A+ (2 ISA, 4 PCI, 1 AGP, 3 DIMM)

Mikroukład płyty głównej VIA VT82C693A Apollo Pro133

Pamięć fizyczna 256 MB (PC133 SDRAM)

Typ BIOS’u Award Modular (06/22/00)

Karta wideo NVIDIA RIVA TNT2 Pro (32 MB)

Akcelerator 3D nVIDIA RIVA TNT2 Pro

Monitor ViewSonic E70-3 [17" CRT]

Karta dźwiękowa C-Media CMI8738/C3DX Audio

Kontroler IDE Kontroler VIA Bus Master IDE

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny SAMSUNG SV2042H (18 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)

Napęd dysków optycznych LG CD-ROM CRD-8522B (52x CD-ROM)

Marka:

  • nie lite-on (naczytałem się że to padło)

  • może benq?

  • sami zdecydujcie

Ale się referacik zrobił :wink:

Proszę o wyrozumiałość, jestem nowy w temacie.

EDIT:

odnośnie tego light scribe i tego drugiego to mi to obojętne.

Moim zdaniem ta.

http://www.allegro.pl/item132400183_naj … bonus.html

To mam rozumieć że nie zapisuje cdr?

Proszę Cię . Oczywiście , że zapisuje.Może ktoś nie umieścił tego w pisie . Ale to jest oczywiste. :smiley:

polecam LG, teraz pelna nazwa pod jaka mozesz spotkac tez to HL-DT-ST (to skrot od Hitachi-LG Data Storage), mam model GSA-4163b, czyta i zapisuje wszystko oprocz DVD-R DL (ale komu to potrzebne) no i nie ma lightscrabe (do wypalania etykiet na plytach) i standardowo daja do tego nero 6 express, power dvd 6 i jeszcze cos tam :]

i jezeli chodzi o backupy to polecam nosniki dvd-ram, formatujesz jak partycje pod fat32 lub udf (potrzebny dodatkowy soft lub sterownik) i kopiujesz na nie zwyczajnie jakbys kopiowal na partycje

a co do samej nagrywarki to tylko troszke dlugo lapie plyty, dvd-ram najdluzej bo z 10 sekund czasami potrafi no ale to maly minus poniewaz jest bardzo cicha podczas pracy

Gdyby nie to że leci karoseria, i jeszcze padła skrzynia biegów, w ogóle sie rozlatuje to Maluch byłby idealnym pojazdem. Nie ma gdyby, trzeba wybrać taki sprzęt który będzie dobrze współpracował ze wszystkim.

Ja polecam BenQ DW 1655 - koszt ok 160zł

Zauważyłem że już jest to trochę stary model, więc biorę pod uwagę LG GSA-4167B. W teście

wypadła beznadziejnie, ale być może została specjalnie uszkodzona.

Nie obsługuje DVD-RAM, słyszałem że te płytki są słabo dostępne na rynku, ale:

Jeżeli to się obsługuje tak samo jak twardziela to by się przydało do moego 20GB dysku :wink:

LG GSA-H10N

W tescie cdrlab.pl wypadla bardzo fajnie (faworyt?)

Liteon SHW-16H5S- w teście CHIP pierwsze miejsce :o

tak, mozesz nawet defragmentowac je :stuck_out_tongue: (chociaz raczej zbedne)

moze i nosniki sa troche drogie, dvd-ram 2x lub 3x kosztuja chyba po 10zl a 5x lub dwustronne potrafia nawet i po 20zl

mam jedna tdk 2x i moze predkosc troche przeszkadza ale takto wszystko spoko

Niby wszystko łądnie ale co z DVD-RAM ?

A będziesz coś nagrywał na tego typu płytę ??

tak, dlaczego? napisałem powyżej

tzn co ? cos chcesz wiedziec o tych plytach ? czy chcesz wiedziec czy ten lg obsluguje dvd-ram ?

Dotyczyło nagrywarki Liteon SHW-16H5S która z tego co się dowiedziałem nie obsługuje tego formatu.

Moja wina ze nie zacytowałem do czego się odnoszę.

ale mam pytanie czy będę mógł oglądać filmy dvd na moim kompie?

nie :stuck_out_tongue:

to cie chyba naprawde oszukali

@Fąfel

bedziesz mogl, z darmowych to Media Player Classic obsluguje dvd, a takto jak kupis znormalnie w sklepie to powinni ci dac cd z nero i/lub powerdvd i/lub czyms tam jeszcze innym

Chyba kupię LG GSA-H10N, ale nie wiem czy znajdę w Głogowie (czyt. Głogównie - zadupie miedziowe). A tak na poważnie to gdzie będzie taniej - w super/hipermarkecie czy w sklepie komputerowym, no i gdzie lepiej, bo wiem że w Media Expert obok mnie wybudowali i tam mają nagrywarki ale nie wiem czy warto w ogóle się fatygować.