Nagrywarka DVD HP dvd640 - Nie nagrywa DVD

Witam.

Posiadam nagrywarke DVD HP dvd640 i do nagrywania uzywam nero 6.

Podczas proby nagrania obrazu plyty, zapis po 45s. zostaje przerwany i wyskakuje blad… Przy brobie przegrania muzyki z dvd na dvd wszystko jest normalnie… moze to wina sterownikow? probowalem je zaktualizowac i pobralem je ze strony HP, ale nie da sie ich zainstalowac(instalacje jest po ang, a ja nie kumaty;/ )

Dla sprawdzenia przynioslem dzisiaj nagrywarke od kolegi i ten obraz nagrala bez problemu na ta sama DVD… z innymi markami plyt dvd jest to samo… caly czas bloa przy na samym poczatku kiedy jeszcze nie zaczyna nagrywac…

A czyszczenie lasera napędu było ?

A spróbuj nagrać coś innego, może tylko jest problem z tym jednym plikiem.

Mam tez inny obraz plyty ktorego te nie moze nagrac… a kolegi nagrala bez problemu… Czeyszczenia nie bylo, ale nagrywarka nie jest az tak stara zeby ja czyscic, pozatym cd nagrywa, a tu chodzi o to ze wogole nie moze zaczac nagrywac… pozatym bufor nagrywania wogole sie nie rusza… A jak pojawi sie ten dlad to komputer sie kompletnie zawiesza, a myszka przycina sie co 3 sekundy i nie da sie wyjac plyty nz nagrywarki… trzeba resetowac…

A weź swój napęd do kumpla i zobacz, jak u niego to samo napęd serwis.

wlasnie wrocilem od kolegi i u mniego wypalila ten sam plik bez problemu… wiec cos jest u mnie nie tak… :cry:

Sprawdź podłączenie napędu na taśmie - najlepiej II kanał IDE,ustawienie zworki Master.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

Przeinstaluj oprogramowanie do nagrywania.

Podlaczone mam dobrze… sterowniki instalowalem juz kilka razy… a jak flegmatycznie chodzila i nie nagrywala dvd tak nie nagrywa…

Jakie sterowniki ?

Masz odinstalować Nero i zainstalować ponownie i zobacz.

odinstalowalem i zainstalowalem ponownie… sterowniki dolaczone do nagrywarki zainstalowalem jeszcze raz tez…