Nagrywarka DVD i (lub) CD-R(RW)

Witam!!

Zwracam się do Was internautów o pomoc.

Niedawno zakupiłem nagrywarkę DVD firmy LG podłączyłem ją - działa wszystko w porządku. Normalnie nagrywarką DVD można też nagrywać płyty CD ale mam tez, już wysłużoną nagrywarkę płyt cd (zwykłą) firmy LiteOn no więc chciałem podłączyć obie nagrywarki. I tutaj się pojawia problem a manowicie taki że jak podłącze nagrywarkę DVD oraz zwykłą CD to windows widzi albo tą DVD albo tą CD. Natomiast w biosie widzi i jedną i drugą. Próbowałem zmieniac taśmy, wyjmowałem lub wkładałem zworki - zawsze to samo. Czy ktoś wie w czym może tkwić problem ??

bo przypuszczam że jest możliwość jednoczesnego podłączenia nagrywaki DVD i CD.

Mam winXP home edition

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Ale te zworki to wkładałeś na chybił trafił czy jak? Z tego co opisujesz to na 100% masz problem ze złym ustawieniem zworek, sam miałem tak niedawno jak kupiłen nagrywarkę DVD, teraz mam nagrywarki DVD i CD jednocześnie w kompie i działa. Musisz obejżec dokładnie jeden i drugi napęd, powinien by rysunek pokazujący jak ustawia się zworki dla poszczególnego napędu, nagrywarkę DVD ustaw np. jako MASTER a nagrywarkę CD jako SLAVE i musi działac!

SzymSzejdiwłaśnie tak robiłem że DVD jako Master a CD jako Slave i klops. Później wyjąłem zworke z CD z tego co wiem system powinien przypisac napędowi status i też klops :(. Więc co może być nie tak ??

dvd jako mastrer na samym koncu tasmy a cd jako slave w srodku tasmy. W biosie na Auto.

Lub zamiast auto ustaw NONE lub NOT INSTALED i zobacz.

Lub ustaw oba napędy na zworkach na CS i w biosie auto/none/not instaled i zobacz.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

Jak nic możliwy konflikt między napędami i trzeba je rozdzielić.

Zmień taśmę sygnałową na nową 80 zyłową.

Możesz też podpiąc do taśmy gdzie masz dysk, ale wtedy dysk bedzie wolniejszy.