Nagrywarka DVD nagle nie widzi płyt

Witam, rzadko używan nagrywarka nagle nie widzi płyt .Co może być tego przyczyną ? Czy można to naprawić i jak? System XP HE SP3

Ciężko powiedzieć dlaczego. Sprawdź na kilku płytach w tym oryginalnych. Oczywiście sprawdź czy coś się nie wypięło kabelek np. SATA z nagrywarki lub płyty głównej.

Może jestem za nerwowa  bo płyty się uruchamiają  ,ale nie nagrywają poza tym na plycie mam pliki zapisane tylko  do odczytu jak zmienić im atrybut, aby można było je np .usunąć, dokonać zmian w zapisie?

Jak chcesz edytować zawartość nagranej płyty? :shock:

 Na płycie mam pliki  w wodrzie i excelu, chce je otworzyć zapisać coś nowego   otwieram  ale nie mogę nic zapisać bo mają atrybut tylko do odczytu  i nie mogę go zmienić   ani ich usunąć z plyty.

Jak sobie wyobrażasz edytować zawartość płyty CD/DVD przecież po nagraniu nic na płycie nie zmienisz chyba, że RW. Skopiuj plik na twardziela i wtedy możesz edytować i zapisywać.

No pewnie, że RW zapomniałam o tym napisać, a to jak sądzę najważniejsza sprawa dla  jasności problemu.  Właśnie tam zapisane są plik, które i chcę usunąć  a nie wiem jak, bo mają ustalony atrybut  do odczytu. Może można je nadpisać albo sformatować plytę tak aby została wyczyszczona.

BurnAWare funkcja wymaż dysk. Nie wiem czego używasz do nagrywania.