Nagrywarka DVD - Nero

Mam taki oto problem:

Miałem dwa napędy : cd oraz nagrywarke cd.Wczoraj kupiłem sobie nagrywarke DVD i włożyłem ją na miejsce nagrywarki cd.Jest taki problem że moje nero wogle nie może nagrać w formacie dvd płyte.Proszę zobaczcie ten obrazek.Wogle ta opcja nie jest dostępna.Co zrobić abym mógł nagrywać w formacie DVD ???

nero3cc.jpg

Ale czy system widzi tą nagrywarkę poprawnie jako dvd czy jako zwykłą.

Czy w innych programach też nie działa opcja nagrania dvd.

Widzi jako DVD

Nie wiem bo nie mam innych programów.

Odinstaluj oprogramowanie Nero,restart i wgraj ponownie.

Może trzeba nowszą wersje.

spróbuj wyłączyć kreatora zapisy i wybieraj opcje zapisu z programu. Jeśli chcesz skopiować płyte DVD musisz miec drugi napęd DVD - ale to nie o to chodzi :slight_smile:

ja nie mam takich problemów.

Zobacz czy nero napewno widzi nagrywarkę DVD, a nie samo DVD.

nie sądze, żeby to pomogło

Ewentualnie zainstaluj sterowniki do nagrywarki DVD.

Jakie sterowniki.

A przeciez mogę skopiować płyte dvd mając tylko przegrywarke.

Jak nic wymień taśme.

W biosie napędy i tryby na auto

Menadzer urządzen i odinstaluj 2 kanał IDE,restart i zobacz.

Podepnij tak Master DVD na końcu taśmy-końcowa wtyczka,Slave srodkowa CDROM.

Sprawdz na samej DVD na taśmie.

Wgraj ASPI 4.71.2

Jak nic może trzeba nowe Firmware do nagrywary DVD.

Poczytaj:

http://forum.cdrinfo.pl/forumdisplay.php?f=2

Ale ja tą nagrywarke kupiłem wczoraj i już by się coś popsuła.Ale filmy dvd mi odtwarza tylko przegrywać w formacie dvd nie może

Zrób co pisałem.

Wszystko możliwe,firmware na końcu.

Oco chodzi z tym firmware??

wejdź na stronę producenta twojej nagrywarki :slight_smile: i ściągnij sterowniki - windows ma “ogólne” sterowniki sprzętu i czasami jest to problem w działaniu poprawnym sprzętu - takie są moje doświadczenia

racja zapomniałem o tej opcji - chodziło mi o szybkie przegrywanie płyty na płyty :slight_smile:

Zostaw firmware w spokoju,to bios napędu.

Poczytaj : Firmware napędu

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Sprawdz i poczytaj i dopiero pisz.

co mam sprawdzic??

Panie JN - podaje możliwe alternatywne rozwiązania problemu, jakie w moim przypadku się sprawdziły jeśli chodzi o poprawne działanie sprzępu. Jeśli mówię pierdoły - wykaż konkretnie w którym miejscu się mylę, a nie uprawiajmy dialogu w postaci…

Wnoszę do adminów o usunięcie postów, które nie wnoszą nic konkretnego do tej dyskusji

Pozdrawiam :slight_smile:

Nie będziemy pisać żeby pisać.Poddaje się .PA

BTW to starą masz wersję tego Nero.

Problemu już nie ma.Problemem okazała się za stara wersja programu Nero.Teraz mam Nero 6 i wszystko gra :stuck_out_tongue: