Nagrywarka DVD nie chce czytać płyt DVD

Witam,

mam taki problem, który pojawił się nagle. Dotyczy on nagrywarki dvd. Objawy:

  • nagrywarka czyta bezbłędnie wszystkie płyty CD i wszystko co na nich jest - filmy, muzykę, dokumenty

  • nagrywarka nie odczytuje plików typu dokumenty i muzyka na płytach DVD

  • nagrywarka czyta i odtwarza filmy na DVD bezbłędnie

  • nagrywarka nie nagrywa nic na płytach DVD

— w czym może tkwić problem?

System to XP HOME

A nagrywarka z tego co zdołałam doczytać to: atapi dvd a dh20a4p

dodam że wczoraj wszystko było w porządku, nie ma żadnych konfliktów sprzętu, nie ma wirusów.

Gdzieś wyczytałam na którymś forum, że gdy nagrywarka tak sie zachowuje to … jest to jej koniec ale moja ma dopiero rok czasu i nie jest zbyt częto używana.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć co mam zrobić?

A jak problemy z mikrofonem ? czy po zakupie nowego ( kompletu ze słuchawkami ) problem jest już nieaktualny ?

Co do nagrywarki - problemów może być wiele, np. może być brudna ( zanieczyszczona ) optyka -soczewka ,może trzeba zmienić firmware nagrywarki …

tak mikrofon działa bezbłędnie

już zmieniłam frimware ale to nic nie dało

pozostaje Ci wyczyścić optykę , możesz to zrobić ręcznie ,albo zakupić płytę czyszczącą…

Jakiego programu używasz do nagrywania ? Mam propozycję - ściągnij sobie programik : CDBurnerXP 4.2.7.1893 , zainstaluj i spróbuj np. nagrać płytkę DVD … jeżeli nie nagra to znaczy ,że problemem jest jednak Twój napęd…

dziękuję za pomoc tylko nie wiem co oznacza wyczyścić ręcznie optykę - przepraszam ale jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o komputery :frowning:

rozkręcasz napęd i… czyścisz optykę … to tyle…

dziękuję, właśnie doczytałam - a mam pytanie czy to musi być koniecznie spirytus ? czy mogę użyć na przykład takiego płynu do czyszczenia monitora itp. “urządzeń” ?

odpowiedź na wcześniejsze pytanie : do nagrywania używam NERO (płyta załączona do komputera);

tylko że problem jest taki, że nagrywarka nie widzi płyty DVD lub widzi ją całkowicie zapisaną ale … pojawia się info że jest 0 danych i 0 bajtów - a płyta jest czysta lub na płycie są zapisane dokumenty

ale spróbuję wieczorem wyczyścić mam nadzieję, że to nic poważnego …

Jaśli spirytus to tylko IZOPROPYLOWY , inne niewskazane.

Można przeczyścić nową ściereczką do okularów z mikrofibry.

Pozdrawiam,

Ja czyściłem swój napęd spirytusem salcynowym i chula jak nowy.

Sterowniki od chipsetu oraz inne masz zainstalowane?

witam już jest dobrze - jeszcze raz wczoraj odinstalowałam sterowniki, potem przeczyściłam rejestr i jeszcze raz zainstalowałam sterowniki i wyczyściłam napęd ściereczką i dzisiaj działa już dobrze

dzięki za pomoc wszystkim

Dodane 07.02.2010 (N) 14:29

właśnie miałam w zasięgu tego typu ściereczkę - i już dzisiaj jest dobrze - było kilka drobnych pyłków kurzu

dzięki za pomoc

Dodane 07.02.2010 (N) 14:30

przeczyściłam ściereczką, jeszcze raz zainstalowałam sterowniki i jest dzisiaj już dobrze

także dzięki za pomoc