Nagrywarka DVD nie "widzi"czystych płyt DVD


(Wegner65) #1

Bardzo proszę o podpowiedź co może być przyczyną że moja nagrywarka nie widzi żadnej czystej płyty DVD.Po włożeniu czystej płyty pokazuje wolne miejsce:0 i zajęte miejsce:0.

Płyty nagrane odczytuje normalnie jak również czyste płyty CD.Gdy włożę czystą płytę CD jest pokazane wolne miejsce 700 MB,zajęte miejsce:0

Nie mogę więc nagrać żadnej płyty DVD.Stało się to nagle samo z siebie.Czy ktoś wie co z tym fantem zrobić ??? Będe wdzięczna za pomoc.


(Łukash) #2

W menedżerze urządzeń > stacje dysków CD/DVD nie ma jakiś znaczków przy nagrywarce ?


(Wegner65) #3

Hm.... Okazuje się że jestem tępa do kwadratu :frowning:

Gdzie mam znaleźć tego menegera urządzeń?


(Łukash) #4

Prawy myszki na Komputer > zarządzaj > Menedżer urządzeń.


(ahonen97) #5

ariana podaj jaki system posiadasz w windows 7 start panel sterowania i menadżer urządzen Jakim programem nagrywasz płyty nero lub Ashampoo http://www.dobreprogramy.pl/Nagrywanie- ... ws,32.html


(Wegner65) #6

Niestety nie ma żadnego znaczka i w dodatku jest napisane że to urządzenie działa poprawnie.

-- Dodane 26.09.2010 (N) 16:41 --

Korzystam z Windows XP.


(Łukash) #7

Może odinstalowanie kanału IDE w tym właśnie menedżerze urządzeń pomoże .Prawy myszki > odinstaluj .Przed tym obejrzyj ten screen przechwytywaniefg.th.jpg.Uruchom ponownie system ,nastąpi ponowna instalacja.


(Longhorn2009) #8

Jak masz jakieś programy typu Daemon Tools, PowerISO czyli do tworzenia wirtualnych napędów to odinstaluj je, tak samo jak masz 2 programy do nagrywania płyt.


(Łukash) #9

Przed powyższymi czynnościami wykonaj jeszcze to

http://support.microsoft.com/gp/cd_dvd_drive_problems

http://support.microsoft.com/mats/?Diag ... Accept=Yes


(muminek77) #10

To że nie pokazuje ilości miejsca na czystym dvd dla systemu xp jest normalne (widzi je jako płytę cd, sytem plików na płycie RAW). Musisz nagrywać przy pomocy innego programu do nagrywania płyt a nie przez systemowy explorator.