Nagrywarka DVD, tuner analogowy, jak nagrywać z TV?

Mam problem z określeniem tytułu postu… Chodzi mi o wykorzystanie obecnie stacjonarnej nagrywarki DVD. Na razie chodzi jako odtwarzacz i nie wiem czy do nagrywania z TV można ją jakoś wykorzystać?

Telewizję mam z kablówki, w jednym pokoju dekoder i stary telewizor LCD, w drugim Panasonic TX-P42ST60E i Multiroom, moduł CI. Ustawione obecnie wszystkie kanały cyfrowe więc nawet nie próbowałam podłączać anteny do nagrywarki bo chyba analogowych nie znajdzie. Pytałam tutaj ok. 5 lat temu o podłączenie do dekodera i wtedy było możliwe nagrywanie kanałów cyfrowych on-line bez programowania w tym przypadku. Jak jest obecnie? Dekoder ma port USB i podobno można nagrywać na dysk zewnętrzny. Chciałabym jednak móc nagrać z Panasonica ale nie wiem czy jest taka możliwość.

Zbyt mało informacji. Albo zbyt chaotycznie podane.

  1. Czy korzystasz z telewizji naziemnej?

  2. Czy korzystasz z telewizji satelitarnej?

  3. Czy korzystasz z telewizji kablowej?

  4. Jak wygląda twoja instalacja do odbioru telewizji (układ przewodów, rozgałęźniki, wzmacniacze, anteny - o ile dane elementy posiadasz)?

  5. Czy odbierasz telewizję (a) naziemną, (b) satelitarną, © kablową bezpośrednio na telewizorze, czy poprzez zewnętrzny tuner?

  6. Czy masz jakieś nagrania wykonane za pomocą telewizora i chcesz je przenieść na nagrywarkę?

Przecież napisał że z kablówki

Dzisiaj dekodery z USB potrafią nagrywać na pendrive, ale musisz podać jaki model planujesz kupić ewentualnie jakie dekodery wymaga kablówka.

Natomiast TV Panasonica jaki posiadasz nie posiada możliwości nagrywania na USB

Czy faktycznie aż tak źle opisałam o co chodzi? Ja niczego nie muszę kupować! Wszystko mam. Pytałam tylko czy jeżeli TV ma ustawione wszystkie kanały cyfrowe to nagrywarką z analogowym tunerem da się cokolwiek nagrać?

  1. Telewizja z kablówki

  2. Nagrywarka Philips DVDR3597H z dyskiem twardym

  3. Telewizor Panasonic TX-P42ST60E i Multiroom ( o tym, że nie możliwości nagrywania z USB wiem)

Pytanie brzmi: czy w związku z tym, że nagrywarka ma tylko analogowy tuner, można cokolwiek na nią z telewizora nagrać?

TV odbiera wszystkie programy w DVB-C więc jak podłączę standardowo antenę z kablówki do nagrywarki to szuka programów i nie zobaczy chyba żadnych bo szuka jedynie analogowych, gdyż tylko taki ma wbudowany tuner, nie posiada cyfrowego. Czy teraz jest to zrozumiałe?

Najpierw wspominasz o jakimś dekoderze, teraz tylko o telewizorze…

Jeśli cyfrowe kanały z kablówki odbierasz bezpośrednio na telewizorze - podłącz telewizor po Scarcie do nagrywarki. Starsze telewizory wypuszczały po Scarcie to co wyświetlają. Jak jest z tymi nowymi, nie mam pojęcia. Najprościej będzie po prostu sprawdzić.

Jeśli się nie uda, musisz zakupić zewnętrzny tuner DVB-C.

Co to za kablówka? Dziwne że nie nadają już nic w analogu.

W analogu nadają ale mam wyszukane na telewizorze tylko kanały DVB-C, żeby ustawić tylko analogowe musiałabym na nowo je ustawiać i tak jedynie oglądać, a po co? Coś nie możemy się porozumieć. Zamotałam z tytułem postu. Ten analogowy tuner w temacie odnosi się jedynie do nagrywarki. Chodziło mi tylko o to czy da się cokolwiek z telewizora obecnie nagrać korzystając ze stacjonarnej nagrywarki, która nie posiada cyfrowego tunera a jedynie analogowy! Jak ją podłączyłam do innego telewizora, nie do Panasonica, to nie znalazła żadnego sygnału więc jak nagrać, jak niczego nie widzi? Ale dajmy już spokój temu tematowi bo widzę, że odpowiedzi nie dostanę.

Ale ty chcesz je nagrywać - po co je więc ustawiać na telewizorze? Nic nie stoi też na przeszkodzie, by mieć na telewizorze ustawione zarówno kanały analogowe, jak i cyfrowe. Jedyny mankament - przynajmniej w starszym modelu Panasonica jaki posiadam - jest taki, że kanały cyfrowe i analogowe tworzą dwie osobne listy (czyli kanały cyfrowe numerowane są od 1 wzwyż i analogowe numerowane są od 1 wzwyż, ale to całkowicie odrębna lista kanałów), między którymi trzeba się przełączać odpowiednim przyciskiem na pilocie.

A przełączyłeś ją na odpowiednie źródło sygnału? Ew. podłącz ją pod kablówkę i dostrój kanały analogowe (w nagrywarce, nie w telewizorze!), ale będziesz mieć gorszą jakość i prawdopodobnie gorszą ofertę programową.

Co do dekodera…

Czyli w końcu masz jakiś dekoder czy nie?

Dekoder mam z kablówki podłączony do starego TV LCD, bo mam 2 telewizory, jak pisałam. W jednym pokoju stary LCD z dekoderem, w drugim nowy TV Panasonic z modułem CI i Multiroom. W dekoderze jest port USB i możliwość nagrywania na dysk zewnętrzny.

Nie mogę ustawić na Panasonicu analogowych i cyfrowych kanałów jednocześnie, przynajmniej nie zauważyłam takiej opcji, mam wybór: DVB-C, DVB-T, analogowe. Ale dajmy już sobie spokój, w miarę wolnego czasu podłączę nagrywarkę i zobaczę jaki będzie rezultat. Sprawdzałam na starym LCD (jak pisałam) i było info, że nie znaleziono sygnału.