Nagrywarka dvd z nagrywaniem z tv

witam

czy jest nagrywarka dvd(wraz z odtwarzaniem innych płyt), która by nagrywała z tv?

To mało takich jest ?

http://www.ceneo.pl/Nagrywarki_DVD

myślałem, że te nagrywarki dvd, przegrywają z kaset na dvd.

Dodane 28 sierpnia 2009, o 16:42

jak się to będzie nagrywało?

Można i z kaset na DVD (jeśli podłączysz do niej magnetowid), i z TV na DVD.

Taka nagrywarka działa na podobnej zasadzie magnetowid. Podłączasz ją do anteny telewizyjnej (lub ewentualnie do dekodera satelitarnego), dostrajasz w niej kanały i możesz nagrywać. Z tym, że wiele takich nagrywarek jest wyposażonych w dysk twardy. Nagrywa się z TV (albo z magnetowidu lub dekodera) na dysk, na którym można np. wycinać reklamy lub nawet usunąć cały tytuł (tytuł na DVD-video to odpowiednik ścieżki na płycie CD-audio, czyli zazwyczaj pojedynczy film). Z dysku dopiero nagrywa się na płytę DVD.

a sa nagrywarki dvd, ktora by nagrywala bezposrednio na plyty dvd z tv, nie satelity?

Wszystkie te nagrywarki mogą nagrywać zarówno z analogowej TV naziemnej, jak i z dowolnego źródła sygnału na eurozłączu (czyli np. dekoder TV satelitarnej albo magnetowid). Są nagrywarki, które nagrywają bezpośrednio na płytę, są też takie, gdzie nagrywanie odbywa się na dysk twardy i z dysku na płytę. Dysk twardy w nagrywarce daje większy komfort nagrywania, bo np. jeśli zaprogramujesz nagranie na daną godzinę, a film rozpocznie się później (typowe w polskiej TV), możesz zawsze “obciąć” reklamy.

na przykład ta nagrywarka?

Ta jest bez dysku. Możesz na niej nagrywać na płyty sygnał z anteny albo z eurozłącza.

wiem. ze bez dysku. czy mozna skasować płyty dvd, nie od razu po włożeniu, tylko później? czy odczytuje polskie napisy, w *.txt, i itp?

Jednokrotnego zapisu na pewno nie.

Jak nie skasujesz płyty DVD RW w odtwarzaczu to bez problemu zrobisz to na komputerze w dowolnym programie do nagrywania.

Czytaj opis, opinie użytkowników, my dysponujemy tym samym co Ty.

wiem, o tym, że jednokrotniego nie. ok, dobra.

To już zależy od konkretnego modelu. Zawsze możesz zostawić swój dotychczasowy odtwarzacz, a nagrywarkę wykorzystywać tylko do nagrywania.

aha, dobra.