Nagrywarka dvd

Mam problem z którym jako laik nie mogę sobie poradzić. Zepsuła mi sie nagrywarka w kompie więc postanowiłem kupić sobie nową. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że stara była podłączona pod ATA, a nowa ma podłączenie Serial ATA. Więc kupiłem kabelki, znalazłem port SATA1 i SATA2 i podłączyłem pod SATA1. A komputer nie widzi jej i nie czyta mi płyt. Czy muszę jakoś specjalnie te porty uruchomić żeby mi działały??

widzę, że nikt nie może mi pomóc… :confused:

Pepik_83 , To nie pogotowie. Czekaj cierpliwie na odpowiedź bo za sztuczne “podbijanie” tematu mogą zostać wyciągnięte regulaminowe konsekwencje.

Patrzałeś w BIOSIE?

na tyle na ile się znam to patrzyłem. Wygląda mi to tak jakby komp jej w ogóle nie widział. Na płycie głównej mam dwa wejścia sata. możliwe jest, że trzeba je najpierw jakoś uruchomić czy coś??

Dobrze podłączone zasilanie? Próbowałeś pod 2 port?

Załaduj w Biosie ustawienia zoptymalizowane, a następnie w Integrated Peripherals sprawdź, czy kontrolery SATA są włączone. Jeżeli tylko napę jest podłączany pod SATA, to spróbuj przestawić SATA Mode z AHCI na IDE.

próbowałem pod oba. Zasilanie dobrze podłączone bo kieszeń normalnie wychodzi i da się włożyć płytę tylko, że jej nie czyta.

cosik_ktosik a tak bardziej zrozumiałym językiem?? Bo ja z komputerem to na bakier :confused:

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz Load Optimized Settings i potwierdź w nowym oknie Y. Potem przejdź do okna Integrated Peripherals i zmień SATA Mode z AHCI na IDE. Zrobisz to klawiszami PageUp/Down. Zapisz zmiany klawiszem F10.

Pepik_83 , Ostatni raz proszę Cię abyś nie “podbijał” sztucznie tematu pisząc post pod postem. Jeżeli masz coś do dodania to przeedytuj swój poprzedni post

Nie podbijam sztucznie tematu tylko napisaliśmy posty z cosik-ktosik w tym samym czasie i po prostu nie widziałem jego postu.

A przy okazji cosik-ktosik dzięki wielkie. Spróbuję teraz to zrobić.

No i dziwna sprawa, bo nie znalazłem w swoim BIOSIE ani pozycji LOAD Optimized Settings, ani Integrated Peripherals. :confused:

Podaj w takim razie model płyty głównej.

czy to możliwe, aby była to wina kabla??

Znalazłem jaką mam płytę główną. Jest to ASUS K8U-X