Nagrywarka DVD

Wczoraj dostałem od gwaizdora Nagrywarke DVD LG Model HL-DT-DVDRAM SCSI GSA-4167B No i moje pierwsze pytanie to czy ona na koncu jak ją zamykam to tak dziwnie sie zamyka tak jakby dochodzi do konca jak sie zamyka ale przy koncu sie domyka (nie wiem czy mnie zrzumiecie) drugie pytanie to jak ją skonfigurowac tzn co zrobic zeby dobrze nagrywała płytki DVD?Mam nero 6.6.0.1

Ja cie chyba nie zrozumiałem przecież przy zamykaniu musi sie domknać do końca (a chyba o to chodziło).

Nic nie musizsz konf. wkladasz plyte wypalasz (wybierasz tylko odpowiedni rodzaj kompilacji)

No raczej nie zabardzo… napisz jaśniej o co chodzi bo chyba nikt sie nie połapie w tym,

Nie trzeba nic konfigurować, podpinasz ja na master na drugimkanale IDE i to tyle, mozna śmiało nagrywać :wink:

Chodzi ci chyba o tryb nagrywania,w Nero i innych programach jest opcja zamknij dysk,albo finalize disc,po zamknięciu dysku nie można dograć większej ilości danych.,czy nagrywarka zamyka pojedyńcze sesje po nagraniu na dysk ?,jeśli nie to do serwisu,domykanie na końcu jest związane z zamykaniem sesji,masz błędy nagrywania ?,jeśli nie to jest to normalne,nagrywarka musi stworzyć tablicę TOC - spis plików,gdy włożysz płytę do napędu to komputer odczytuje ten obszar i wie jakie pliki są na dysku i gdzie

Poczytaj:

http://www.cdrinfo.pl

Pewnie Ci chodzi o taki “nietypowy” dźwięk przy zamykaniu i o mały ruch tacki na samym końcu jej zamykania - więkoszość LG tak ma niestety ale nic się nie dzieje złego.

ps.mogę się mylić bo jestem po “pasterce” :mrgreen: