Nagrywarka działa na jednym komputerze a na drugim nie

Witam, mam problem z nagrywarka LG GSA-H42L (ATA) odczytuje ona tylko puste plyty. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że ta sama nagrywarka na komputerze obok czyta i nagrywa wszystkie płyty bez żadnych problemów. Gdy chciałem dziś uruchomić instalator windowsa z oryginalnej płytki i wyskakiwał mi błąd “CDBOOT: Couldn’t find BOOTMGR” a po przełożeniu nagrywarki do kompa obok wszystko było ok więc wykonałem obraz tej płyty i po skopiowaniu jej na pendrive’a instalator uruchomił się więc obraz był bez błędów. Wymieniłem także taśme ATA ale to nic nie dało. Pracuję w systemie Windows 7, płyta główna Asus

p5q SE Plus, pentium E6300.

karolek497 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Hmm… A na obu komputerach jest win7?

Najpierw spróbuj podłączyć tą nagrywarkę do drugiego gniazda IDE, możliwe, że z jednym jest coś nie tak. Potem wgraj nagrywarce najnowszy firmware.

Tak, na obu komputerach jest windows 7. Mam tylko jedno gniazdo ide, a nagrywarka ma juz najnowszy firmware

Więc pewnie jest to konflikt sprzętowy. Zdarza się to wyjątkowo rzadko, ale jednak się zdarza. Dla pewności spróbuj jeszcze podłączyć do “wadliwego” komputera inny napęd/nagrywarkę i przetestuj by zdiagnozować i wyeliminować ewentualne uszkodzenie kanału IDE. No i przeczyśc też system na tym komputerze, zrób czystą instalację systemu, być może w nim coś “nie gra”.

Właśnie chciałbym uniknąć reinstalacje systemu. Postaram się sprowadzić do domu dvd na sata i jeśli ruszy to kupie nowy napęd bo ten i tak ma już kilka lat i chyba kilkaset nagranych płyt dvd dl więc dużo życia mu nie zostało