Nagrywarka i napęd DVD - problem z transferem

Witam. Problem jak w temacie. Mam nagrywarkę dvd i napęd dvd - oba asusa - podłączone oddzielnie tasiemkami oba jako master. Napęd dvd chodzi na ATA-100 a nagrywarka na ATA-66. Twardziel jest na SATA. Do tej pory podczas kopiowania np. filmów z płyty dvd transfer w napędzie dvd na końcu płyty dochodził do 16MB/s a nawet więcej; w nagrywarce ciut mniej ale prawie podobnie. A teraz coś się stało bo przy kopiowaniu z napędu transfer max. dochodzi do 6-7MB/s - w nagrywarce natomiast transfer jest bez zmian ale za to po włożeniu płytki wczytuje ją od 4-8 sek a wcześniej prawie od razu (tak jakby się czas dostępu zmienił). Próbowałem różnych płytek w celu wyeliminowania błędu oraz zmieniałem sterowniki ASPI ale bez zmian. O co może biegać ?

Hej !!

Podaj model i producenta płyty głównej…

Prawdopodobnie jest problem z trybem UDMA dla wspomnianego napędu… Sprawdź jak bardzo przy kopiowaniu zawartości płytki na dysk obciążony jest procesor - z zasady jego obciążenie przy maksymalnej prędkości nie powinno przekraczać około 40%. Jeśli natomiast obciążenie sięgnie 100% to jest to problem z UDMĄ. Wtedy spróbuj zainstalować sterowniki do chipsetu płyty głównej i po restarcie zobacz, czy widoczna jest jakaś zmiana…

Powodzenia

Dimatheus

Ale nic nie zmieniałem w sterownikach - cheapset jest nForce2 - napęd dvd chodzi na UDMA-5 a nagrywarka na UDMA-4. Obciążenie procka max. 8%