Nagrywarka LG GSA-H22L nie wykrywa

Witam,

Mam nagrywarke lg i po zainstalowaniu Visty jest nie wykrywana jako nagrywarka i gdy proboje nagrac plyte przez media center mówi mi, że nie posiadam nagrywarki. Spotkał się ktoś z takim problemem?? Próbowałem już wgrać oprogramowanie z strony LG ale nie pomogło( New firmware (ver. 1.02) for only GSA-H22L(Internal 18X Super multi DVD Writer) :confused:

Pzdr

Ja to miałem kiedy uszkodziłem napęd , nie wiem czy u Ciebie nie jest tak samo.

Nie no raczej nie no bo tuz przed instalacją działała…

To wez usuń tą nagrywarkę w menadze zadan, uruchom ponownie komputer, powinien automatycznie ci wyszukać nowy sprzęt, jeśli tak się nie stanie to w panelu sterownia dodaj nowy sprzęt…

Nic to nie dalo…:confused:

Edit.

Udało mi się wypalić płyte w najnowszym nero tyle, że to wersja trial. Z nero nie bylo problemu od razu wiedział, że to nagrywarka, a system dalej twierdzi, że to jest zwykły odwarzacz:/ Zna ktoś jakiś darmowy odpowiednik nero działający na viscie??

A tego…

Wyłącz napędy wirtualne.

polecam ImgBurn to z darmowych, a nie z darmowych to Nero 7 Lite

Rozumiem, że nagrywasz płyty (tylko CD) za pomocą narzędzia wbudowanego w system Windows? Otwórz Mój komputer, prawym klawiszem myszy na nagrywarkę i wybierz właściwości. Tam w zakładce nagrywanie, zaznacz haczykiem pole “włącz nagrywanie płyt cd na tym napędzie” czy coś takiego. Jeśli do nagrywania używasz jakiegoś zewnętrznego oprogramowania, to odhacz tą opcję.

Jeśli to nie pomoże, to sprawdź czy w menadżerze urządzeń owy napęd został wykryty prawidłowo (nazwa, tryb DMA itp.).

To jest vista nie xp… A po za tym piszę, że wykrwa się jak zwykły napęd. Vista może wypalać też dvd. No nic jeszcz się pobawie, najważniejsze, że w nero nagrywa.

Aha faktycznie, teraz widzę, iż temat znajduje się w dziale Vista. Zmylił mnie ten Media Center, o którym napisałeś. Przepraszam mój błąd.