Nagrywarka LG GSA-H30N - niewysuwająca się tacka

Witam!

Właśnie podłączyłem nagrywarkę LG GSA-H30N do mojego komputera. I się zaczął problem: nagrywarka jest wykrywana przez Windows, ale za nic się nie da wysunąć tacki:( Co zrobić?

zasilanie dobrze podłączone ?

po naciśnięciu coś słychać ?? sprawdź czy guzik się nie zaklinował itp…

  1. zacznijmy od tego czy dobrze podłączyłeś wtyk zasilający?

  2. Czy wtyk zasilający nie jest uszkodzony?

  3. W jakiej pozycji ustawiłeś nagrywarkę? czy zawleczki ustawione prawidłowo?

  4. Czy podłączyłeś w ogóle zasilanie do nagrywarki? :mrgreen:

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Adner pod tacką masz taką dziurkę - naciśnij przycisk w niej np. igłą. Tacka powinna się wysunąć - takie zabezpieczenie.

Niestety, igła raczej nie działa:( A napięcie jest podłączone wg mnie dobrze, bo przecież się świeci lampka czasami.

Nagrywarka jest ustawiona poziomo. Nic nie słychać, ale lampka tak jakby pulsuje, więc nie wiem o co chodzi.

na 100% zawsze działa.

Musisz poprostu tak tą igłą lub czymś innym nacisnąć na kółeczko aby się przekręciło i tacka troche się wysunie,chyba że się zembatki posypały…

Ale ta nagrywarka jest nowa. A gdzie mam celować? Bardziej na prawo, czy na lewo?:stuck_out_tongue:

mogłeś trafić na bubel,jak jest nowa to ją oddaj, chyba masz na nią gwarancję ??

musisz sam to wyczuć.

Na środek:) A najlepiej weż coś grubego jak ta dziurka i nie będzie problemu

Złączono Posta : 12.05.2007 (Sob) 11:32

Bynajmniej u mnie na środek i u moich kumpli :wink:

Aua! Próbowałem włożyć igłę odwrotnie i się skaleczyłem:(

Coś tam jest na środku, ale w którą stronę mam to przesunąć? W prawo, w lewo?

A to w każdej nagrywarce takie dziwne coś jest?

Naciśnij to

:mrgreen: a teraz mama się pyta:dlaczego krwawisz ?? - próbowałem otworzyć napęd DVD :hahaha:

spróbuj w lewo,spróbuj w prawo,umnie trzeba przekręcić kółko w lewo czyli celuje w prawo :stuck_out_tongue:

Albo weż np.wykałaczkę

Złączono Posta : 12.05.2007 (Sob) 11:41

A u mnie nacisnąc

Wykałaczka nie wchodzi.

A to trzeba mocno nacisnąć? Bo boję się zepsuć.

no to kółko

to oddaj nagrywarke na gwarancje

Właśnie to samo mi doradził sprzedawca, więc właśnie się ubieram i jadę wymienić. Poinformuję was, czy druga będzie działać^.^ Dzięki za chęci.