Nagrywarka LG, problem z nagrywaniem płyt

Mam nagrywarkę:

LG GSA-H20L LIGHT SCRIBLE

Ma ona ok. pół roku i ostatnio przestała nagrywać dobrze płyty , tzn. nagrywa do polowy zadania albo nawet krócej i wyskakuje jakiś błąd. Wie ktoś co możebyć nietak?? Pomijając porady typu “zgłoś się do serwisu”

Może nagrywasz na płytach złej jakości ?

Chyba będziesz musiał to zrobić.

Przy takiej ilości detali to jedyna porada. Uważasz, że my tu mamy szklane kule?

Co to znaczy “jakiś błąd”?

Zwykle w takich momentach pomaga przeczyszczenia laseru… Ale z tego co piszesz, masz nagrywarkę jeszcze na gwarancji, czyli niestety -> serwis… :frowning:

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.

Opisz problem dokładnie?

Po czym to się zaczęło,co robiłeś, z jakimi płytami ma problem,jaki program do nagrywania.

Jak z odczytem różnych nośników?

coś typu:

“błąd nośnika, nie można zakończyć nagrywania”

Ale płyty napewno są ok

Nie jest to regółą, bo wczoraj nagrałem dobrą płytę

Z odczytem nie ma problemów

Nero i Alcohol

Zmień nośniki na lepsze/inne?

Zmniejsz prędkość nagrywania.

Czyszczenie lasera.

Aktualizacja firmware napędu.

Mam podobną nagrywarkę i miałem podobne problemy.Zmień nośniki …na lepsze.

Używam:

DVD SONY

CD EMTEC

Moim zdaniem wyslij nagrywarke do serwisu - wymiana na nowa bez problemu.

Ale chciałem sie podzielic ze swoimi doswiadczeniami z LG i Serwisem.

Miałem H20L po 2 miesiacach przestała poprawnie nagrywac… wymieniłem na nowa i… 2 miesiace i znowu to samo… Wiec znowu serwis i nowa nagrywarka. Działała poprawnie 1,5 miesiaca. Znowu serwis. Dostałem inną - H10N, działała do. … wczoraj (od 12 grudnia). Juz nie mam siły do tych bubli. Nadmienie za mam inna nagrywarke SONY i smiga juz 2 lata bez problemu. Zmieniłem ostatnio nawet zasilacz, bo mówie moze jakies wadliwe napiecia, albo co ? Dzisiaj oddaje do serwisu. Ale juz nie chce nowej nagrywarki, teraz chce zwrot kosztów zakupu (jest to mozliwe)… zobaczymy. Nie wiem czy to wina nowych napedów LG czy ja mam cos nie tak (nie sadze, bo inne napedy działają prawidłowo).

Pozdrawiam

PS. Zeby uwiarygodnic moje problemy z LG moge wysłac na priva skan karty gwarancyjnej…