Nagrywarka LG

Posiadam Nagrywarke LG http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … 1&katid=11 problem jest niby banalny ale jest. Długi czas nagrywania płyt DvD odpalam nero i wybieram czysty dysk i wyskakuje mi komunikat, ‘‘Napęd nie działa w Trybie DMA’’ klikam Yes i ukazuje mi się Nero DMA Menager jest w nim pole do zaznaczenia DMA Enabled zaznaczam i wyskakuje ;(’‘You must restart yours system for the changes be come effective’’ robię uruchamiam ponownie i to samo ;/ Czytałem na Forum w zakładce kontrolery IDE ATA ATAPI mam włączony DMA jest dostępne i tryb transferu Ultra DMA tryb 5 i nie wiem czy to wina Nero czy jak ???

Hey !!

Jak ci nie działa DMA to sprawdz pierw czy jest włączony na kompie w takiej kolejności: Menadzer urządzen–>>rozwiń na liście pozycję Kontrolery IDE ATA/ATAPI—>>następnie kliknij dwukrotnie na Podstawowy kanał IDE lub Pomocniczy kanał IDE -zalezy do którego pogłączona jest nagrywarka.Na zakładce Ustawienia Zaawansowane przedstawiione są tryby pracy obu urządzeń podłączonych do wybranego kanału IDE.Jeśli w polu ; Bieżący typ transferu jest Ultra DMA tryb 2 napęd jest skonfigurowany optymalnie .W przeciwnym razie należy wybrać z listy Tryb transferu wybrać DMA jeżeli dostępne.Powodzenia :mrgreen:

System Xp Profesional z Sp2 płyta główna Producent Gigabyte Technology Co., Ltd.

Nazwa 8I945PLGE-RH

http://www.dgm.pl/?id=64697&mode=Produkt to chyab ta :slight_smile: i zadnych sterów nie instalowałem było wszystko dobrze i nagle takie żeczy sie dzieją ;/

Złączono Posta : 09.01.2007 (Wto) 14:48

Kontroler IDE Intel® 82801GB/GR/GH (ICH7 Family) Serial ATA Storage Controller - 27C0 mam coś takie go w zakładce;/

Hey !!

No tak jak przypuszczałem - jest to płyta oparta o układy Intela, co oznacza, że do prawidłowego (czytaj szybkiego działania wymaga instalacji sterowników… Ale o tym za moment… Najpierw sprawdzimy UDMA’ę normalnie…

:!: Podaj szybkość procesora,

:!: Z pakietu NERO wybierz narzędzie Nero CD/DVD Speed,

:!: Do napędu włóż zamkniętą, jednosesyjną płytkę,

:!: Odpal test sprawdzający użycie CPU,

:!: Podaj uzyskane wartości.

Powodzenia

Dimatheus

Typ procesora Intel Pentium 4 541, 3218 MHz (16 x 201)

CPU Intel® Pentium® 4 CPU 3.20GHz, 3215 MHz

i mam 2Gb ramu DDR2

Pcu x1 6%

PCU 2x 12%

PCU 4x 25%

PCU 8x 51%

interfejs 2MB/s

szukanie losowe 104ms

1/3 104ms

pełne 156ms

predkośc 15.78x

start 15.64x

koniec15.87x

Hey !!

była to płyta Cd

OKI !!

no oki zrobilem zainstalowałem i res no i znowu to samo ;/

Hey !!

typ transfwru Dma jezeli dostepne

bierzacy typ transferu Pio

Urzadzenia podrzedne

typ urzadznie a automatycznie typ transferu Dma jezeli jeste dostępne

bierzacy typ transferu: nie dotyczy

TO JEST W ZAKładCE POMOCNICZY KANAŁ IDE

Hey !!