Nagrywarka Lite-ON nie reaguje

Wiec, tak jak w tytule po pewnych modyfikacjach w komputerze…

Zamianie dysku z dołu z szuflady 3,5 do 5 calowej wraz z zestawem wyciszającym. Zamianie systemu chłodzenia z Pentagrama Freezone na Arctic Freezer 64 Pro i poskładaniu wszystkiego w całość nagrywarka “umarła”.

Przestała reagować na napiecie, nie miga nawet lampka przy starcie komputera nie otwiera sie szuflada.

Podłączenie dysku i nagrywarki na jednej szynie powoduje niewykrycie w biosie obu urzadzen po prostu musi pozostac odłaczona wtedy dysk ładnei śmiga.

Napiecie na wtyczkach jest w porzadku (sprawdzone miernikiem) aha zasilacz to Tracer 400W w wersji 4life z PFC.

Czy ktoś ma pomysł co i dlaczego mogło ulec uszkodzeniu w nagrywarce, oraz jak albo gdzie dałoby to naprawić w okolicy Wrocławia? A moze trzeba szukac nowej nagrywarki? :?

Może masz źle ustawioną zworkę na nagrywarce ?

Jeżeli na dysku masz zworkę na slave to w nagrywarce musisz mieć ustawione na master, albo odwrotnie, jeżeli na dysku masz zworkę na master to na nagrywarce musi być slave.

dysk na master napęd na slave

Nie wiem czy widzicie ale w opisie jest ze nagrywarka nie reaguje na napiecie w sensie braku migania diody przy uruchomieniu komputera wiec watpie zeby zmiania zworki cos zmienila zastanawia mnie tylko dlaczego skoro naped nie reaguje na napiecie to jednak powoduje ( moze wlasnie przez zworki) ze gdy oba sa podlaczone na jednej tasmie to twardy dysk nie jest wykrywany…

nie ma jak to lite-on… gwarancja jak jest a jak nieb to smietnik

pierdoły gadasz , w starym kompie mialem nagrywarke cd-rw liteon , miala 4 lata , kupiona od kolegi i elegancko chodzila , jak ktos nieumie podłaczyc to zwala na sprzęt ze firma kijowa albo ze zly kabel :confused: trzeba sie do serwisu przejsc i naprawią :shock:

littlegirl - jeśli masz jakieś pytanie lub problem to załóż własny temat. “Dopisując” się do innego tematu śmiecisz na forum.

Twój post jako OT leci do kosza.

Liteon wg mnie jest jedna z lepszych firm jeśli chodzi o napedy…

Kiedys Teac był lepszy ale jak lasery juz robili w chinach to lipa.

A zna ktoś jakis adresik serwisu Liteona we Wroclawiu?

Z drugiej strony nei wiem czy warto skoro nowa nagrywarka kosztuje ledwo 120zł 8)

Jak nie masz gwarancji to nie warto. Ale weź tego liteonka pod pachę i skocz z nim do kumpla, podłącz i sprawdź dla pewności

A propos: ja też używam liteona od lat i jestem Bardzo zadowolony. Żadnych kłopotów.

ja jestem z wrocławia , po co ci serwis ?? idz do skynetu na plac zgody tam ci zrobia i stwierdzą co jest ok a co nie , jak niewiesz gdzie to to napisz na gg to ci pomoge …

ja tak samo , te pioneery chowaja sie przy liteonie :]

Podłanczałeś napęd jak zasilacz był włączony bo czasami jak nie wyłączy się zasilacza całkowicie z 230 to coś może się spalić, Jak nie reaguje to zapewne spalona możliwe że przez bardzo ale to naprawdę bardzo kiepski zasilacz jaki posiadasz lepiej przy zmianie nagrywarki zakup lepszy zasilacz.

:x Lite-On, Sony, BenQ to praktycznie ta sama firma, a LG też ma w swoich nagrywarkach częsci Sony. Ja ze swojej nagrywarki jestem zadowolony.