Nagrywarka na grywa z prędkościa 1x

Witam mam nagrywarkę “NEC DVD RW ND 4571A 16x” ostatnio nagrywa płyty z prędkością 1x pomimo, że np w alcoholu jest zaznaczona np 4x lub 8x tak samo jest w nero czy to oznacza, że żywot mej nagrywarki dobiegł końca i czas ją zmienić czy po prostu coś mi się zmieniło w ustawieniach

odinstaluj nagrywarkę przez menadżera zadań, sprawdź czy nagrywarka ma włączone DMA…

odinstalowałem ja w jaki sposób sprawdzić czy ma włączone DMA?

Prawy na mój komputer właściwości i szukaj menadżer urządzeń i tam masz stacje dysków cd/dvd(klikasz prawy i odinstaluj) a dma sprawdza sie kontroler ide/ata/atapi i tm masz kanały ide i prawy na nie i wlasciwosci=>ustawienia zawansowane. W viscie i xp wyglada to podobnie cza tylko poszukać.

Sprawdzi również czy nie masz obciążonego procesora i dysku innymi programami w tle bo to może wpływać na prędkość nagrywania

Spróbuj też użyć innych płyt, kilkakrotnie zdarzyło mi się że lipne płyty obniżały mi prędkość z 16x nawet do 4x lub 2x.

wszędzie ustawione na DMA używam płyt sony, tdk z dobrej półki zresztą nawet przy robienie obrazu z płyt w alkoholu jest ta sama prędkość

Mozesz przepiac nagrywarke do innego komputera i sprawdzić czy dzieje się to samo jak tak to wiadomo ze nagrywarka padła

tez wpadłem na ten pomysł zrobię to jak najszybciej i będzie wiadomo czy nagrywarka działa czy nie ;] bo coś czuję, że to się stało po aktualizacji Windowsa ;d

Dodane 23.12.2009 (Śr) 10:08

nagrywarka po podpięciu do innego komputera działa czyli czeka mnie formatowanie systemu :smiley: