Nagrywarka nagrywa, a płyty wychodzą czyste

Witam,

mam problem z nagrywarką w laptopie. Otóż za każdym razem, kiedy chcę nagrać płytę (tylko “+”, “-” mi nie czyta w ogóle), proces nagrywania przechodzi bezproblemowo, na końcu zawsze jest komunikat, że płyta została nagrana poprawnie. Niestety, okazuje się, że mimo tego wszystkiego, nigdy nic nie nagrywa, płyty pozostają czyste. nie mam pojęcia o co chodzi. Próbowałam na programie Roxio, windosowskim, teraz mam Ashampoo.

Pozostaje tylko serwis?

Z góry dzięki za pomoc.

Jesteś pewien na 100% że są “czyste”?

Sprawdzałeś na innym kompie?

A może nagrywasz w jakimś dziwnym formacie? Zerknij na zapisywalną stronę płyty i zobacz czy jest takie charakterystyczne “odcięcie”. Jak jest tzn; że płyta jest nagrana :smiley: Aha nie nagrywaj całej płytki tylko 1/2, żebyś wyraźnie widział ten “pasek”.

Tak, jestem pewnA, że są czyste :wink: zdążyłam się o tym przekonać przed prezentacją, którą miałam oddać na zajęcia :stuck_out_tongue: nagrywałam też tylko do połowy, i patrzyłam na pasek…i nic :frowning:

p.kurayami88 , celuję że znasz angielski ,popatrz tu http://support.microsoft.com/gp/cd_dvd_drive_problems ,uruchom ten program.Lub http://support.microsoft.com/kb/982116 ,sprawdź rozwiązanie pod Twój system.

ciekawa opcja. niestety, program nie mógł usunąć problemów, bo nie wykrył żadnych … o co może chodzić?? tak czy owak, dzięki Łukash :slight_smile:

spoko :slight_smile: p.kurayami88 , popatrzyłaś na drugiego linka ?

W menedżerze urządzeń możesz spróbować odinstalować napęd cd/dvd > restart systemu > po restarcie nastąpi ponowna instalacja nagrywarki

Może to głupie, ale kolega kiedyś tak miał i okazało się, że robił symulacje nagrywania, wtedy faktycznie nic na płycie nie jest nagrane, a cały przebieg nagrywania jest identyczny jak przy normalnym nagrywaniu.

a może spróbuj nagrywać z mniejszą prędkością,inną metodą zapisu

a może masz w programie do nagrywania wybrany zły napęd

bo czasem są takie wirtualne np. w nero

Ale to raczej wątpliwe, aby w obu programach przeprowadziła symulację nagrywania.

Chyba nie jest blondynką? :wink: Bez obrazy.

Po co Ci takie kombajny do nagrywania? Spróbuj w CDBurnerXP.

Program pobierzesz stąd: http://cdburnerxp.se/downloadsetup.exe

ja polecam ashampoo i nero :slight_smile: