Nagrywarka nagrywa mi płyty do połowy, pomocy?

problem jak w tytule nagrywarka dvd w laptopie nagrywa mi płyty zawsze do połowy a później pokazuje się jakiś błąd i wywala płytę z napędu i koniec. próbowałem nagrywać wieloma programami i zawsze jest to samo. zaznaczę że mam tak od jakiegoś czasu wcześniej nie było żadnych problemów z nagrywaniem, proszę o pomoc bo mam malutki dysk a nie wszystko mogę usunąć:)

Złączono Posta : 28.10.2007 (Nie) 14:41

zaznaczę że to nie jest ten laptop co w opisie poniżej ale jeśli już można się nim sugerować bo są prawie identyczne pod względem technicznym

Przyczyny:

nośniki

za duża prędkość nagrywania

oprogramowanie

uszkodzony napęd

napęd odpada bo płyty cd nagrywa bez problemów a dvd jak mówiłem do połowy myślę że jak by był uszkodzony to w ogóle nie czytał by płyt

nośniki też nie ponieważ próbowałem na płytach wielu firm i zawsze jest to samo

oprogramowanie również bo jak już wspominałem próbowałem wieloma programami (w tym nero) i też nie robi różnicy

a prędkość nagrywania chyba nie ma tu nic do rzeczy ponieważ wcześniej nagrywało mi bez problemów na max prędkości

to się dzieje od jakiegoś czasu i nie mogę znaleźć tego przyczyny

w błędzie wymienia jakieś pliki systemowe z katalogu “system32” ale sprawdzałem je i mi się wydaję że wszystko jest z nimi ok, nawet podmieniłem je z tymi ze swego kompa bo pomyślałem że tamte mogą być uszkodzone ale dalej nic

mi już wyczerpały się pomysły jakieś rady, może ktoś z was spotkał się już z czymś takim

wcale nie taki mały. Kiedyś były mniejsze i mozna było przeżyć :stuck_out_tongue:

a co do problemu pewnie ci się laser blokuje. Wada mechaniczna.

czyli że co napęd do wymiany

najwidoczniej.

to zajefajnie trzeba będzie wpaść na allegro

Na szczęście Allegro w tym przypadku nie było potrzebne, ostatecznie przed kupnem nowej nagrywarki zdecydowałem się jeszcze na format i instalacje świeżego Windowsa :), no i pomogło. Problem zniknął i nie było w tym żadnej wady mechanicznej :|.

Pozdrawiam :wink:

Mam podobny problem z nagrywarką tylko że niechce formatować dysku żeby się go pozbyć myślę o jakimś konflikcie sterowników. Tylko jak się go pozbyć bez przeinstalowywania windy? Może są dobre programy lub tricki jakieś podsuniecie… z góry dzieki.