Nagrywarka nie chce czytać płyt

Czesc mam bardzo dziwny problem ze swoją nagrywarką, a mianowicie windows od czasu do czasu ją wykrywa a od czasu do czasu nie. Sprawdzałem w Menadzerze urządząn i nagrywarka tam jest, ale jest też koło niej zółty wykrzyknik. Sprawdzałem także czy jest obecna w biosie, i jest. Próbowałem czy działa w trybie awaryjnym bo na innych forach pisało ze przy takich problemach w trybie awaryjnym powinna działac ale niestety nic z tego. Zadziwia mnie jednak fakt że od czasu do czasu windows ją wykrywa i działa całkiem dobrze, a z kolei niekiedy wykrywa ją ale jak wsadzam płytę to nie czyta jej. Może to po prostu ze starości i trzeba juz ją wymienic bo ma swoje lata, ale jak jednak nagrywara jest dobra i problem tkwi w czym innym.We właściwosciach nagrywarki w menadrzerze urządzen pisze mi:

Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów przeznaczone dla tego urządzenia, kliknij Narzędzie do rozwiązywania problemów

Bardzo prosze was o udzilenie pomocy:(

A oto moja konfiguracja z everesta, dodam ze dysk optyczny NKBKL 34XQ7G5EJGL SCSI CdRom Device to wirtualny dysk z Deamon tools a

Komputer:

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 3

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Nazwa komputera LUKAS-288D48A28

Nazwa użytkownika Administrator

Płyta główna:

Typ procesora Unknown, 2000 MHz

Nazwa płyty głównej Nieznane

Mikroukład płyty głównej Nieznane

Pamięć fizyczna 1024 MB

Typ BIOS’u Award Modular (01/22/09)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Ekran:

Karta wideo NVIDIA GeForce 8600 GT (256 MB)

Monitor HP 7540 [17" CRT] (CNN5331Z90)

Multimedia:

Karta dźwiękowa Realtek HD Audio output

Magazyn:

Kontroler IDE Standardowy podwójny kontroler PCI IDE

Kontroler IDE Standardowy podwójny kontroler PCI IDE

Kontroler SCSI/RAID AH5POQ69 IDE Controller

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny WDC WD2500AAJB-00WGA0 (232 GB, IDE)

Napęd dysków optycznych HL-DTmST CD-RWGCEm8u2wB

Napęd dysków optycznych NKBKL 34XQ7G5EJGL SCSI CdRom Device

Status dysków SMART OK

Partycje:

C: (NTFS) 15390 MB (7927 MB wolne)

D: (NTFS) 223074 MB (54986 MB wolne)

Rozmiar całkowity 232.9 GB (61.4 GB wolne)

Urządzenia wejściowe:

Klawiatura Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2

Mysz Mysz zgodna z HID

Sieć:

Karta sieciowa Hamachi Network Interface (5.23.171.67)

Karta sieciowa NVIDIA nForce Networking Controller (192.168.12.169)

Urządzenia zewnętrzne:

Urządzenie USB Urządzenie USB interfejsu HID

a ile ta nagrywarka ma lat ? bo moja podobnie raz czyta płyty raz nie … tak samo z nagrywaniem , nagram i pliki są , nagram inna płyte i nic nie ma ; )

Twoja chyba jak i moja sypie sie ze starości :wink:

lukasn4 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Moja nagrywarka ma koło 3,4 lat:d

Mógł się zużyc już laser.

No tak też tak myslałem, ale jak wytłumaczyc fakt ze widnows raz ją wykrywa a raz nie,tzn raz znajduje się w “Mój komuter” a drugi raz znów jej tam nie ma

a kiedy jej nie widzi , reaguje na przycisk wysuwajacy tacke ?

Tak reaguje

Miałem bardzo podobną sytuację.

Winny był kabel łączący napęd z płytą główną.

Tu pewnie też kabel jest zepsuty albo laser. Jak reaugje na przycisk wysunięcia, to nie jest spalona, a kabel od zasilacza jest ok.

Odinstaluj to badziewie. Prawdopodobny winowajca. Do viruali zainstaluj Alcohol52%

mam coś podobnego, jednak u mnie tyczy sie to dvd, jak jakaś płyta jest w nagrywarce to windows nie reaguje na nią, nie widzi, a wystarczy uruchomić system od nowa bez żadnej płyty i wszystko jest ok

Kilka lat temu miałem podobny problem.Musiałem wymienić tobie radzę to samo.

Badziewie ?

Nie musi to być tego wina. Daemon jest lżejszy od Alcohol52%, wiec po co komu go instalować, jak ktoś czymś innym płyta nagrywa?

Nie mów badziewie, nei mając do tego żadnych argumentów.