Nagrywarka nie czyta/nagrywa płyt

Witam

Problem wygląda następująco. Mam nagrywarkę PIONEER DVD-RW DVR-K16RA. Od dość dawna nie nagrywałem płyt bo po prostu nie było mi to potrzebne ale gdy dziś próbowałem coś wypalić to teoretycznie nagrało, piszę teoretycznie bo po poprawnej finalizacji nagrywania chciałem otworzyć zapisany materiał, okazało się, że płyta jest pusta (czyt. czysta), jednak na drugim komputerze wszystko jest okay.

Doszedłem więc do wniosku, że nagrywarka przestała czytać płyty.

Wyskakuje komunikat:

Na forum znalazłem info, że powinienem odinstalować ALCOHOL i przeczyścić rejestr. NTic to jednak nie pomogło.

Zaznaczam, że mam aktualne sterowniki ASPI

Firmware jest aktualny

Nagrywarkę mam jedną w laptopie

Poproszę o jakiekolwiek rady bo już męczę się z tym kilka godzin i nie mam już pomysłów.

Poniżej przedstawiam log z Nero InfoTool:

Usuń urządzenie z “Menadżera urządzeń” i uruchom ponownie kompa. Jak to nie pomoże to podłącz nagrywarkę inną taśmą niezapominając o odpowiednim ustawieniu zworki. Nie podłączaj innych urządzeń pod tą taśmę. Czy inne płyty czyta dobrze?

U mnie pomogło podłącznie nagrywarki do innego (drugiego wejścia) w płycie głównej.

P.S miałem identyczny problem.

Więc tak, wypróbowałem mniej inwazyjny sposób czyli:

Po tej czynności poprawiło się ale nie do końca. Sprawa w chili obecnej wygląda następująco:

Nagrywarka:

- odtwarza płyty DVD

- nie odwarza płyt CD

Wygląda na to, że jest sprawna pod względem technicznym, nic nie jest uszkodzone.

Podczas włożenia płyty CD do napędu, system coś tam szuka chwilę i po chwili cisza. Gdy kliknę w ikonę napędu, system prosi o włożenie płyty gdyż napęd jest pusty.

Proszę o kolejne wskazówki

Przeczyść napęd płytą czyszczącą, sprawdź czy napęd czyta płyty CD z danymi/grą/muzyką. Na jakich płytach nagrywasz? Sprawdź czy napęd działa prawidłowo na innej taśmie.