Nagrywarka nie czyta orginalnych płyt DVD

Witam, mam problem z nagrywarką płyt DVD.

Dokładnie jest to model: LG GSA H-55L, problem tkwi tak jak w temacie, nagrywarka nie odczytuje orginalnie tłoczonych płyt np. do nauki języków obcych oraz innych programów z płyt.

Problem, zauważyłem tydzień temu przy próbie wgrania świeżej wersji Windowsa XP Home, napęd ten w ogóle nie widział płyty w napędzie a płyta orginał, dopiero wgrałem system przy użyciu innego starszego modelu LG DVD.

Czytałem, opinie na innych forach na temat tego napędu LG GSA H-55L, jednak nie znalazłem dostatecznej informacji o tym że, napęd ten nie czyta orginałów. Może ktoś miał podobny problem i wie co zrobić, albo wymienić napęd na nowy.

Ten napęd wymieniono mi w czerwcu 2008 wcześniej miałem LG GSA H-50L, nagrywała płyty aż 50 min :shock: i więcej i tyle samo z kopiowaniem na dysk, straszna porażka.

Bardzo zawiodłem się na marce LG kiedyś produkowała, bardziej solidniejsze napędy, dodam że ten starszy LG DVD do odtwarzania dvd mam 6 lat i nic się z nim jeszcze nie działo.

Dokładnie mi nowy LG Rysował płyty

Co do wyboru napędu Jakiś samsung

Co do obecnego spróbuj nowy bios wgrać

Wymień napęd dvd na właśnie samsung lub jakis innych marek bo Sprzęt Lg to typowy syf ,wiem bo sam miałem tej firmy napędy i tez ten sam miałem co ty :).

Mój LG (GSA-H55N) jest jeszcze lepszy. Niby nagrywa płyty CD/DVD RW. Zapis zawsze kończy się sukcesem, ale odczyt takiej płyty to już inna historia. Po włożeniu płytki RW, którą wcześniej nagrywarka nagrała zaczyna się dziwne mielenie napędu, po czym następuje samoczynny reset komputera. Na tym napędzie nigdy dobrze się nie nagrała płyta wielokrotnego zapisu. Mam też starą nagrywakę HP i do dziś chodzi super.