Nagrywarka Nie czyta Płyt

Mam problem z Nagrywarką DVD

Od dłuższego czasu nagrywarka nie czyta płyt, gdy wsadzam płyte nagrywarka coś czyta, słychać cichy pisk po chwili przestaje czytać, autorun się nie uruchamia, gdy sprawdzamw oknie mój komputer napęd jest widoczny ale żadnej płyty w nim nie ma, nie da się też nic nagrać. Help

  1. sprawdź czy masz wirusy (np.: kasperskim albo jakimś skanerem on-line)

  2. przeczyść napęd specjalną płytką cd lub dvd

Wszystkich płyt, różnych producentów?

Sprawdź w menedżerze urządzeń czy nie ma przy niej żółtego wykrzyknika.

Odinstaluj kanał IDE w menedżerze urządzeń na którym jest nagrywarka i restart, sam się zainstaluje po restarcie.

nagrywarka nie czyta nawet płyt tłoczonych z gazet itd, qrczak 13 mam odinstalowac nagrywarke w menadżerze urządzeń?? Bo nie za bardzo rozumiem

Jaka nagrywarka?

Firmware zaktualizuj !!

tak, masz odinstalnąć, zresetować kompa i niewiem czy sama się zainstaluje po restarcie ale spróbowac można

???

Jaki model nagrywarki, ile liczy wiosen, jaki zasilacz?

Menedżer urządzeń > kontrolery IDE > odinstaluj pomocniczy lub podstawowy (tam gdzie masz nagrywarkę).

nagrywarka: LG HL DT ST DVDRAM GSA 4167B

ma pół roku może mniej, zasilacz noname 230W :confused: nie ma zółtego wykrzyknika przy nagrywarce

możesz mieć słaby zasilasz > norma to 350W

Mam identyczną. Trochę słaby zasilacz. Jak masz możliwość podłącz nagrywarkę u kogoś innego lub inny zasilacz.

Od kiedy, coś się stanęło że przestało?

kilka dni temu wsadziłem płyte chwile czytało, słychac było cichy pisk i coś w rodzaju stukania… od tamtego czasu zawsze słychać pisk , gdy wsadzam płytke

230 to będzie zapewne napięcie. 230V. Jak no name to wymiana.

Według mnie to nie wina zasilacza tylko poprostu laser się pobrudził