Nagrywarka nie czyta płyt

Mam taki problem ze moja nagrywarka nie czyta mi płyt zwykłych bo DVD czyta, i dzieki temu nic nie mogę nagrać! Czy ktoś się z taki czymś może spotkał? Kiedyś miałem problem z nagraniem zwykłem płyty i przerwałem nagrywanie i to się chyba od tego tak stało?! pomocy :smiley:

Trochę jaśniej.

Jesli nagrywarka nie czyta Ci CD a czyta DVD, tzn. że rozkalibował sie laser w napędzie.

Wymiana na nowy, albo naprawa.

Naprawa może być droższa. Zależy jaka to nagrywarka.

Nawet nie wiem czy praktykuje się naprawę. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o napędy nw laptokach.

Jaśniej… hm… po prostu wkładam płyte zwykłą to mi jej nie czyta w ogóle w Mój Komputer nic nie pokazuje zeby ta plyta byla w napedzie?! Tak jak juz pisalem ze kiedyś mialem problemy z nagraniem plyty CD i przerwalem nagrywanie i od wtedy juz nie czyta zadnej plyty?! :frowning:

PS. wkładam właśnie płytę w napęd i nawet nie słychać żeby ją “mielił” ale na chwile przy kursorze pojawila się płyta że jak by coś się ruszyło i wchodzą w Moj Komputer tak jak by się zawiesiło na chwile otwieranie ale po chwili nadal to samo i plyty nie czyta ;/

PS. a nie sprawdzałem czy będe mógł coś na DVD płytę nagrać? Bedzie to możliwe?

a moze zamiast filozofowac czy jest zepsuta nagrywarka to moze najpierw sprawdzic mozna inne rzeczy ktore moga spowodowac nie działanie prawidłowe nagrywarki, całego napedu.

Mój komputer(LPM)>zakładka sprzęt>menedzer urzadzen i tam spr czy masz wyłączony naped czy nie :mrgreen:

To jaśniej powiem jeszcze raz… identyczne objawy miał mój nowiutki laptok po po drugim włączeniu i zgrywaniu płyty na dysk twardy, zaczął mielić płytą przez 5 minut i po przerwaniu już nie chciał odtwarzać płyt CD. Wcale ich nie widział:

W serwisie powiedzieli, ze napęd się rozkalibrował i ze nie opłaca się reperować tylko wymiana na nowy. A że, na gwarancji …to wymiana.