Nagrywarka nie nagrywa płyt dvd+rdl

Cześć mam nagrywarke LiteOn DVDRW SOHW- 1653S która obsługuje płyty dvd +rdl ( tak na niej pisze i tak pisze w necie) jednak mi nie chce nagrywac takich płyt. Oczywiście wszystkie inne płyty niż +rdl nagrywa. Wgrałem najnowsze sterowniki (chociaż najnowsze pochodzą z początku 2006) jednak to nie pomogło. Próbowałem nagrywac w nero jak i w imgburn, jednak w obu tych programach nagrywarka nie widzi płyty, troche skrzeczy, piszczy i wyświetla sie że nie widzi płyty. Co jest nie tak?

mam taką samą nagrywarkę i ten sam problem wydaje mi się że po prostu jest za stara moja ma już ponad 5 lat

kombinowałem ale nic nie pomogło więc kupiłem drugi napęd

tak tez myślałem że to może jej wiek, a jak kupiłeś nową to normalnie sie nagrywa ? myślałem też ze problem lezy w interfejsie (ata) bo niby powinno byc na sata - ale nie wiem czy to istotne, jakie będą dobre nagrywarki do +drl na mojego starego kompa z 2005 roku?

tak na nowej wszystko ładnie się nagrywa bez problemu odczytuje i zapisuje płyty double layer

A próbowaliście Firmware do nagrywarki zaktualizować??

tak wgrywałem najnowsze fw, ale jak wspomniałem w pierwszym poście najnowszy fw jest z początku 2006 roku i jego wgranie nic nie pomogło

Aha.Więc nie ma rady i musicie raczej zainwestować w nowy sprzęt.Jeśli ostatni Firmware jest z 2006 roku to na pewno nie jest przewidziany do współpracy w Windows 7 czy Vista.Powiedzcie z jakiego systemu operacyjnego korzystacie?I czy nagrywarka w XP chodziła dobrze?

tak , ja dalej korzystam z xp, nagrywarka nagrywa wszystko opróćz tego co akurat mnei najbardziej interesuje czyli płyt dvd+rdl

Próbowałeś skalibrować laser, podczas nagrywania (opcja w programie), oraz wypalać z mniejszą prędkością?

Problem może być jeszcze taki że teraz żywotność nagrywarki jest przewidziana na okres dwóch trzech lat, zależy jeszcze od intensywności exploatacji.A z tego wynika ze wasze nagrywarki mają już kilka latek.Kiedy zużywa się powoli laser w nagrywarkach to własnie są takie objawy jak opisaliście.Czyli sprzęt powoli ma problemy z odczytem niektórych płyt,problem z nagrywaniem ich.Jedynie co jeszcze można by było zrobić to może przeczyścić soczewkę lasera ręcznie rozkręcając nagrywarkę lub za pomocą specjalnej czyszczącej płytki.Czasem to na jakiś czas pomaga.Można jeszcze podkręcić moc lasera w nagrywarce,ale to już wyższa jazda,podkręcanie może też znacznie skrócić życie nagrywarki.Poniżej filmik z “YouTube” jak gościu właśnie coś takiego przeprowadza.W Google też na ten temat wiele znajdziecie.Ja radze Wam powoli inwestować w nowy napęd, tym bardziej że kupno nowego nie jest teraz kosztowne.A zabawa w reanimację starego może moim zdaniem nie być warta poświęconego na to czasu i nerwom.Zamieszczam również link do przykładowego nowego napędu w " ProLine".

http://www.proline.pl/?p=LITEON+IHAS124+O+B