Nagrywarka nie wypala mi obrazów na płytę (ligshtscrible)

Witam to jest problem który w sumie nie przeszkadza w normalnej pracy ale ja mam ochotę nagrać sobie płytę DVD z zdjęciami z wycieczki i ładnię ją oprawić niestety program pokazuję problem że płyta się nie nadaję do nagrania nagrywarką TSSTcorp CD/DVDW SH-S182M a nero 6 oczywiście mam taką funkcję jak ligshscrible

za wszystkie rady będę wdzięczny

Jakie błędy?

Kładziesz odwrotnie i powinna wypalić obrazek.

pytanie :

czy masz odpowiednią płytę do wypalania na niej grafiki ?

Otóż to. Do nakrywania obrazów LightScribe musisz mieć specjalne płyty.

Przykład:

http://www.allegro.pl/item157101088_ver … cribe.html

lub naklejki na cd\dvd sa takie naklejasz odwracasz płytkę,wkładasz do napędu i wypalasz obraz lub napis a i naklejki sa dużo tańsze :stuck_out_tongue:

Witam!

Naklejki LightScribe? Nie kumam… możesz objaśnić co masz dokładnie na myśli?

Z naklejaniem naklejek na płyty to bym był ostrożny, bo wystarczy krzywo nakleić o pół milimetra, a płyta będzie źle wyważona i może się rozlecieć w napędzie w ekstremalnym przypadku.

no mam takie płyty z werbatima a to jest chyba dobra firma jeśli chodzi o cd/dvd a błędy wyskakują jak chcę wypalić właśnie ten obraz, niby się ładuje ale nie umie zaskoczyć. :?

Złączono Posty : 23.01.2007 (Wto) 16:30

a jeśli chodzi o naklejki to Remix ma rację ale to nie ma takiego efektu jak wypalony obraz :smiley:

Witam!

Ale obracasz te płytki odwrotnie przed wypaleniem obrazu LightScribe?

no jasne próbowałem innych płyt i to samo podejrzewam że to ze programem coś nie tak a jest jakiś inny samodzielny programik tylko do wypalania tych obrazków na płytę??? :slight_smile:

Witam!

http://www.lightscribe.com/downloadSect … index.aspx

LIGHTSCRIBE SIMPLE LABELER - programik do wypalania LightScribe, ale bardzo ubogi

LIGHTSCRIBE SYSTEM SOFTWARE - sterownik niezbędny do wypalania LightScribe

Najlepiej do wypalania LightScribe użyć Nero Cover Design (wcześniej musisz zainstalować ten sterownik, co podałem wyżej).

Witam,

A czy ta nagrywarka potrafi wypalać etykiety LightScribe? Nero ma taką funkcje, ale problem może leżeć właśnie w nagrywarce, bo nie obsługuje tego sytemu zapisu. Sprawdz w dołaczonej instrukcj, czy też w specyfikacji tego sprzętu…

tak ma taką funkcję a sprawdzę ten sterownik być może go brakowało danke :smiley: