Nagrywarka philips dvd-ram sdvd 8821 nie widzi płyt

Mam laptop HP Pavilion dv6000 z nagrywarka PHILIPS DVD/RAM SDVD 8821 i od jakiegoś czasu nie widzi płyt ani przy odtwarzaniu ani przy nagrywaniu.

We właściwościach pisze że działa poprawnie może coś zablokowałam proszę o nieskomplikowaną odpowiedż bo nie znam się na sloganie komputerowym.Serwis odpada bo znajduję się za granicą i ceny tu są kosmiczne

1 może być brudny laser wyczyść szpatułka i czystym spirytusem

2 Laser może być uszkodzony ;].

Nagle przestał działać? Może coś instalowałaś/odinstalowałaś? Pobierz ten program (instrukcja) i wykonaj jakiś test z rozdziału 5

czyściłam już, test też nic nie wykazał już sama nie wiem co mogę zrobić a może jest jakiś program co mi wykaże w czym tkwi błąd

Sprawdzałaś czy takie same objawy są w przypadku płyt DVD i CD?

nie widzi żadnej płyty ale dziwne jest to że we własciwosciach pisze że wszystko jest okey

Czeka cie wymiana dvd romu laser padł aa w właściwościach zawsze pisze okey nawet jak coś leży

ja to samo mam tzn czyta tylko nie porysowane jedna mała ryska i dvd już nie czyta płyty ;(.

Witam

Gdy wszystkie próby zawiodą i nie będzie nowych pomysłów to na końcu próbował bym jeszcze wgrać nowsze firmware

do nagrywarki.

dopatrzyam się że mam zablokowane In Cd nie wiem czy to ma jakieś znaczenie jeśli tak to jak mogę to odblokować dzięki wielkie za wszystkie porady ale tylko tu moge uzyskac jakąś pomoc