Nagrywarka Pioneer DVR-111D. Problem z BIOS'em (firmware)

Witam. W zeszłym tygodniu kupłam Pioneera DVR-111D z fimwarem 1.23 w MediaMarkt. Wszystko było w porządku do czasu kiedy zaczęłam wgrywać nowszy firmware ver. 1.29 z ich strony. Potem jak ja włączyłam komputer okazało się, że napęd wogóle nie czyta mi płyt Cdr i Cdrw (płyta się poprostu “dusiła” w napędzie, tak jak by laser zaczął strasznie skakać po niej), a płyty DVD odtwarzał i nagrywał bardzo ładnie. Zajrzałam oczywiście na forum i okazał się, że ten ktos też miał taki sam problem i oddal nagrywarke do sklepu. Oczywiście ja zrobiłam to samo, bo wszystko co robiłam z nagrywarka, to nie pomagało. Serwisie MediaMarkt Pan bez problemu wymienił mi nagrywarkę na nową i od nowa moge ją testować, żeby sprawdzic czy wszystko działa tak jak trzeba. Ale teraz nasuwa mi sie pytanie czy jak w gram firmawre ze strony Pioneera to stracę gwarancje na nia, po mimo, że w karcie gwarancyjnej nic nie pisze na temat firmware i braku możliwości z korzystania z bezpłatnego serwisu po w graniu biosu. Dodam, że ja uznaje tylko, to co jest na piśmie i jeśli to nie jest wspomniane uznaje, że mam pełne prawo tak zrobic, a w razie czego muszą mi służyć serwisem, pomocą. MediaMarkt w serwisie nie powiedziałam o tym, że firmaware jest inne niż jakie miałam przed zakupem. Tak na wszelki wypadek, żeby sie nie przyczepili. Tylko, że od tej pory boję się w grywać teraz nowszą wersję firmware (1.29) do nagrywarki Pioneer; że stanie się to co przedtem i, że może jednak traci się wtedy możliwośc posiadania gawrancji. Z drugiej jednak strony firmware powinno działać poprawnie, a nagrywarka powinna czytac płyty CDr. A może to nie wina firmware tylko samej nagrywarki? W grywać czy nie wgrywac oto jest pytanie? :slight_smile: Napiszcie mi proszę co o tym sądzicie, bo ja do hadware nie za bardzo lgnę (wolę software). Za wszystkie posty i cierpliwość z góry dziękuje. Pozdrawiam wszystkich :slight_smile:

Ja mam ten sam problem; kupilem liteona z początku jak zostawiłem płyte w napędzie i uruchomiłem wine to nic nie mogłem zreobić nie widział płyty a jak właożyłem inna było to sam dopiero ponowne uruchomienie kompa bez płyty dawało efekt. Postanowilem wgrać firmware ze strony producenta do mojego modelu nagrywarki dvd, po pewnym czasie zaczeła mi żle nagrywać płyty dvd i przy starcie wydobywał sie dziwny dzwięk z niej. Oddałem nagrywarke do sklepu, na gwarancje powiedzieli że musze poczekać 3 tygodnie, jak jest z tym wgraniem firmwaru czy wtedy traci się gwarancje.

Właśnie dzwoniłam do serwisu Pioneer i powiedzieli, że gdybym nie wgrywała ich firmowego firmware do wtedy straciłam bym możliwość gwaracji na nagrywarę. A tak to jeśli pochodzi on z ich strony i po w graniu występują takie błędy to odsyłają do serwisu tam gdzie (chyba) mieści się ich siedziba czyli to będzie Gdynia. Ale nadal nie wiem dlaczego tak mój sprzęt się zachował po wgraniu ich nowego firmware i dopóki mam 7 dni na przetestowanie sprzętu to nie bede wgrywać nowego firmawre, dlatego, że nie bede mogła oddać tego sprzętu z powrotem do sklepu, i musiałabym wysłać nagrywarkę do serwisu. Tylko dlaczego wystąpiły takie problemy z firmware? To strasznie mnie trapi i bo boję się wgrywać nowego :frowning: Pozdrawiam

Wg mnie firmware wgrał się z błędami albo nie przetestowali go na współpracę z twoim modelem napędu. Jest taka zasada, że jeśli coś dobrze działa w komputerze, to nie należy tego zmieniać. PC to dosyć skomplikowane urządzenie, a co za tym idzie jest dużo sposobów w jakie może się zepsuć i raczej należy to prawdopodobieństwo zmniejszać a nie zwiększać.

Pozdrawiam

Tutaj Antharas mogę się z Toba zgodzic, bo rzeczywiście tak moze być. Ale z drugiej strony po co to umieszczali na swojej stronie skoro, to nie działa tak ja trzeba.?

Hmm… jeśli uważasz mnie za osobę niedoświadczoną w komputerach, to się mylisz. Nie jestem dziewczyną typu “głupiej blondynki”. Przynajmniej ja ten tekst tak odebrałam. I zaznaczam, że w IT siedzę dosyć długo, odkąd pamięcią mogę sięgnąć. Pozdrawiam :slight_smile:

to skoro tak sądzisz to czemu kupowałaś napęd w Mediamarkt a nie w normalnym sklepie komputerowym, lub jeszcze lepiej przez neta?

Poza tym skoro napęd chodził dobrze ze standardowym firmwarem to bezsensu byłoby do niego pakować nowszy, to tak jak z aktualizacją BIOSU na płycie, lepiej tego nie robić jeśli nie ma potrzeby i żadnych korzyści które mogą z tego wyniknąć, a ryzyko jest zawsze (zanik zasilania).

pozdrawiam :smiley:

A czego nie zachowasz na dysku starego fimwara tak na wszelki wypadek ,najwyzej wgrasz go spowrotem i po klopocie,nadaremno lecialec wymieniac 2 mnuty roboty byly.

  1. Bo na stronie Pioneera http://www.pioneer.eu/eur/content/suppo … tware.html napisali, że: Caution! Once the drives have been updated, the drive will NOT be able to be restored to an earlier firmware version. Więc wolałam już nic z tym nie robić, żeby nie było gorzej.

  2. Kupowałam w MediaMarkt, dlatego, bo… i wiele tysięcy innych miałam powodów aby tam kupować i nie muszę się z tego tłumaczyć.

Nie bądź śmieszny, bo mogłam to kupić w innym sklepie i mieć ten sam bład. To wszystko :slight_smile: