Nagrywarka - problem z wykryciem przez PC

Witam…

MAm pewien kłopot. Kupiłem nagrywarke Liteon DVDRW± SHM-165P6S OEM White (http://proline.pl/shop.php?prodid=LITEON+165P6S+O+W) przedtem zamontowane mając w PC napęd DVD z LG i nagrywarke CD-RW rowniez z LG…Odmontowałem napęd DVD w jego miejsce zamontowałem nowy sprzęt (wszystko podłączone poprawnie jak przedtem, wszsytkei kabelki) po włączeniu PC wykrywa tylko nagrywakrke CD-RW, noweog modelu nie chce wykryć. W czym problem. Czy do nowych napędów potrzebne są jakieś sterowniki :> ?

Napędy podłącz na jednej taśmie, jako pierwszy nagrywarka DVD i zworka na Master, jak drugi nagrywarka CD zworka ustawiaona na Slave.

Hmmm… Trzeba będzie skonfigurować poprawnie BIOS. Ale przed tą operacją sprawdź, czy na pewno poprawnie podłączyłeś kabelki (zarówno połączenia, jak i prądu) do odtwarzacza oraz spróbuj opcji “Dodaj sprzęt” w panelu sterowania.

blasster proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem.

Napędy są na jednej taśmie…tylko DVD chyba nie pierwsze…a i sorry za głupotę ale jak ta zworka wygląda i jak ją przestawić na Master/Slave

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

Ok. Nagrywarkę DVD mam podłączoną jako Master, a nagrywarkęCD-RW jako SLave problem w tym że jak chce wypalić na DVD to w Nero SMartStart w końcowej fazie przygotwania do nagrania mam tylko nagrywarke Image Recorder [DVD]. Co zrobić, żeby pokazał się tam mój LiteOn DVD ?

Zastosuj najnowsze Nero.

lub

Wgraj ASPI 4.71.2.

Stery do płyty głównej masz wgrane?.

Po ostanim formacie nei wgrywałem sterów do płyty głównej…bo ich nawet chyba nie mam

Wgraj ASPI 4.71.2. - a do czego to służy… ?

Zainstalowałem ASPI 4.71.2., później Nero 7 i nareszcie wykryło LiteOna :slight_smile:

Tylko dwa pytania…czemu nie wykrywało go już nawet po zainstalowaniu ASPI 4.71.2. w Nero 6.6.0.8

I dlaczego w zakładce wyboru nagrywakri mam tylko Image Recorder [DVD] i mojego LiteOna ? W komputerze mam jeszcze zamontowaną CD-RW na Slave. Czy wyaplanie na tej nagrywarce nei będzie już możliwe ?

pozdrawiam

Zakładam że problemem może być tu system - prawdopodobnie masz samego XP bez SP lub inny system.

W Nero masz prawdopodobnie ustawioną obsługę tylko DVD,a przestaw sobie na CD/DVD i masz.