Nagrywarka przestała czytac płyty


(Ilona 88) #1

witam,

nie moge poradzic sobie z problemem...

Laptop miał wirusa, wirusa prawie zwalczylam, ale jeszcze 'siedzial' w System Volume Information, najpierw przenioslam pliki do quarantanny, pozniej zauwazylam, ze nagrywarka nie czyta filmu z plyty CD-R, oraz audio :expressionless: wkoncu by pozbyc sie calkiem wirusa, usunelam z _restore niektore foldery (ostatnie punkty pamieci) ale 2 ostatnie zostawilam, gdyz nie byly 'zawirusowane'. Nagrywarka LightScribe nie czyta obecnie plyt... co powinnam zrobic?


(Dimatheus) #2

Witaj !!

Nie sądzę, by wirusy były odpowiedzialne za problem z nagrywarką. Raczej jest to jej sprzętowe uszkodzenie. Pytanie tylko, czy nie czyta żadnych płyt czy na przykład odczytuje tylko płyty DVD nie czytając CD.

Najlepiej spróbować nagrywarkę przeczyścić dostępnymi na rynku płytami czyszczącymi - jeśli to nic nie da, to pozostanie serwis...

Z pozdrowieniami

Dimatheus


(Ilona 88) #3

Dziekuje za rady :slight_smile: , jak przez swieta nic nie zdzialam to tak zrobie. Po skasowaniu tamtych plikow nie czyta ani DVD ani CD zadnych, ta roznica, (bo wczesniej jedynie po przeniesieniu do quarantanny tylko filmow i muzyki audio z cd nie czytala) dlatego przepuszczalam, ze to moze miec zwiazek z usunieciem folderow 'RP...'


(Dimatheus) #4

Hej !!

Jest to folder, w którym przetrzymywane są pliki przywracania systemu. Tak więc usnięcie z niego plików nie mogło mieć wpływu na działanie sprzętu komputerowego.

A gdy włożysz płytę do napędu, to jak się on zachowuje ?? Kręci płytą ?? Próbuje uzyskać dostęp do danych ??

Czy w eksploratorze nagrywarka jest normalnie widoczna ?? A w menadżerze urządzeń ??

Z pozdrowieniami

Dimatheus


(Ilona 88) #5

Po włozeniu płyty przez chwile naped pracuje i miga dioda, potem przestaje, klikajac na stacje dyskow-prosi o wlozenie plyty. W menadzerze urzadzen widnieje jedna nazwa, ale czy w Moim komputerze nie powinny widniec dwie opcje urzadzen z wymiennymi nosnikami pamieci?

Pozdrawiam :slight_smile:


(Dimatheus) #6

Hej !!

Nie rozumiem... To ile napędów masz w kompie ?? Dlaczego w eksplorerze mają być widoczne 2 ?? I jakie opcje ??

Z pozdrowieniami

Dimatheus


(Kk26 2) #7

a nie zainstalowałeś 2 razy sterowniki


(Ilona 88) #8

Zdaje sie, ze to byla jakas dziwna kilkudniowa niedyspozycja komputera, gdyz teraz po wlaczeniu ku mojemu zdziwieniu widnieja juz i stacja dysków DVD RAM (D:) i stacja dysków DVD (F:) tak jak bylo wczesniej. Wszystkie plyty czyta :smiley: niby wszystko juz wporzadku, chociaz czuje, ze to taka 'hustawka nastrojow' napedu :confused: raz bedzie ok, a raz nie... wie ktos co to moze znaczyc, jaka przyczyna??

dziekuje za zainteresowanie, pozdrawiam.

Wesołych Świat :smiley:


(Dimatheus) #9

Witaj !!

Czyli rozumiem, że gdy nagrywarka nie czytała płyt, nie była też widoczna w eksploratorze ?? Jeśli ta, to najprawdopodobniej kabel łączący nagrywarkę z płytą główną jest poluzowany - dlatego raz nagrywarkę widzi, a raz nie. Otwórz więc obudowę i podociskaj wszystkie kabelki !!

Z pozdrowieniami

Dimatheus