Nagrywarka samsung / dobry wybór?


(Mati Glon) #1

Mam zamiar kupić nagrywarkę: Samsung SH - S182D za 129 zł. TO dobry wybór? W testach jest na 2 miejscu..


(system) #2

Zgadza się :D. Bardzo dobry wybór ( w Komputer Świecie zajęła chyba 1 miejsce jak się nie mylę ).


(Aficio32) #3

Zgadza się , zajęłą 1 miejsce.


(system) #4

A 2 w PC FORMAT. No jak już w 2 gazetach tak dobrze się zaprezentowała ta nagrywara i dodatkowo pokonała Plextora 2 razy droższego to musi o czymś świadczyć :D. Samsung SH-S182D prosto ze skąpca


(boczi) #5

Nie kierować się samymi testami, a poczytać parametry i porównać, chociażby w testach. Każdy model ma swoje wady i zalety


(M a x) #6

Nie wiem jak obecne napedy Samsunga ale mam DVD roma juz 3.5 roku i raz tylko go czyściłem i działa ok -jest dużo przesądów na temat tej marki ja ustosunkowałem się do niej pozytywnie .


(Djkamilos) #7

Już lepiej kup BenQ dw 1655 Super nagrywara


(JNJN) #8

Ja osobiście do napędów Samsunga szczęścia nie miałem i dalej jestem zdania że Samsung robi dobre telewizory i monitory LCD.


(Aficio32) #9

Może skorzystaj z tego . Nie wiem na ile jest to porównanie niezależne.

http://rankingi.chip.pl/ranking_7944.html

Polecam poz 12. Mam go aktualnie i jest naprawdę cichutki i szybki.

W komputroniku kupiłem go za 329 zł. Może na allegro będzie taniej. :smiley:


(system) #10

Ale to jest dysk twardy :wink: a jemu chodzi o nagrywarkę... Ja mam Nagrywarkę z Samsunga CD-RW na drugim kompie już 4 lata i bardzo dobrze się sprawuje... Nie mam do niej najmniejszych zastrzeżeń, tak więc polecam tą firmę. Samsung poszedł teraz bardzo do przodu we wszystkim. Zarówno wyświetlaczach jak i Nagrywarkach, Dyskach Twardych. Sam zastanawiam się nad kupnem Dysku z Samsunga :D.


(Aficio32) #11

Ups... :oops: Pomyłka. Ale w tym samym rankingu sąteż nagrywarki.


(młody15) #12

mam ta nagrywarke od soboty i powiem ze narazie sprawuje się wyśmienicie :slight_smile: nagrałem dopiero 5 płyt z czego jedna DVD-R reszta CD-R i RW :stuck_out_tongue:

Pracuje dość cicho, i ma dobra korekcje błedow, odczytala bez problemu płyty ktorych nie mogłem odczytac na moim starym CD-ROMIE :smiley: wiec szczerze mogę ją polecić.

Do kupna właśnie tej nagrywarki skłonił mnie test w PC Formacie w ktorym zajęła 2 miejsce :slight_smile:

Zapomniałem dodać ze bardzo łatwo można zaktualizować firmware, bo z poziomu windowsa prostym programem, kilka kliknięć myszą i juz cieszymy sie nowym biosem :wink:

Jakie polecacie płytki DVD-R, RW ?? :>


(Paluszczak) #13

Była taka Samsunga SATA za 130 zł w PC format. Chociaz róźnica praktyczna między SATA i ATA to kilka % wydajnosci i kable mniejsze oraz inne okablowanie do zasilania...

Ja obecnie mam CD-RW Lite-ON i raczej nie polecam, przez 2 lata chodziła super szybko, a teraz do dupy i płyt nie chce czytac niektórych teraz.

LG to porządne nagrywarki, kupiłem od kolegi uzywana 3miesieczna(DVD all formts) i świetnie działa nadal(ponad rok już)


(Nukem126p) #14

Ja mam tą nagrywarkę Samsung SH-182D i chodzi bez problemu. Czyta i nagrywa bardzo szybko. Nie wiem co będzie np. po roku ale jak narazie żadnych problemów.