Nagrywarka(złe wgranie firmware)

Siemka!

Dzisiaj “wgrałem” sobie nowe firmare do nagrywarki. Jednak wynik tego wgrania był taki"fail". Po ponownym rozruchu kompa, nie chciał sie on właczyć(był ten tekst o szukaniu napędów i trzy kropeczki i nie szło dalej). Odłączyłem nagrywarke i komp się włączył tyle, że nie mam pojęcia jak znó wgrać firmware do nagrywarki skoro nie mogę z nią kompa włączyć.

Prosze o pomoc

Pozdrawiam :slight_smile:

ps. moja nagrywarka: tsstcorp cd\dvdw sh-w162c

stąd ściągałem firmware(pierwszy link):

http://www.samsung.com/pl/support/produ … From%2Esec

nagrywarka jest na gwarancji ??

poszukaj flasha który uruchamia się z poziomu dos (na stronie samsunga) jeśli znajdziesz to napisz na forum a ja napiszę co możesz spróbować zrobić.

Już nie :roll:

ok, coś poszukam. Byłbym wdzięczny za link :wink:

ps. jak znajdę to napisze spok

na 90% nagrywarka nadaje się na śmietnik - niestety.

ale to przez to złe wgranie firmare ?? :roll:

a przed wgrywaniem nagrywarka działała ??

nagrywała tylko płytki cd-r\rw a dvd-r\rw nie.

jak nagrywałem dvd to pisało, że jest błąd kalibracji mocy i przez to chciałem zaktualizować firmware.

trzeba było najpierw spróbować nagrać z najniższą prędkością te dvd-r, potem przeczyścić laser i jak by nic to nie dało - kupić nową nagrywarkę flash nic tu nie daje (eliminuje błędy z poprzednich i dodaje nowe funkcjonalności ale na pewno nie naprawia zużytych napędów).

próbowałem nagrywać z najniższą prędkości.

z czyszczeniem tego lasera miałem spróbować ale jakoś się pospieszyłem.

Mam jeszcze jedno pytanko, bo podłączałem inną nagrywarkę(nowa) i również jak chciałem nagrywać to pisało, że błąd kalibracji mocy(czy to może wina sterowników tej mojej nagrywarki?)

jakich sterowników ?? zaktualizuj nero, zmień taśmę, ustaw nagrywarkę na master odłącz pozostałe urządzenia z tego samego kontrolera, podłącz inny molex, podaj jaki masz zasilacz być może nie podaje odpowiedniego zasilania i na koniec upewnij się że nagrywarka jest zasilana jako jedyne urządzenie na jednej gałęzi (wyprowadzonej z zasilacza).

no nie wiem jakich(myslałem, że jakieś są)

ustaw nagrywarkę na master odłącz pozostałe urządzenia z tego samego kontrolera, podłącz inny molex

należało poprosić kogoś kto się zna niż samemu się zabierać za coś na czym się nie zna -teraz zbierasz tego żniwa :P.

model ??

lc-b350atx logic atx co do modelu.

a tak pozatym to ta nagrywarka i tak jest szajs wiec wyszlo na dobre :lol:

nieciekawa zasiłka…

kup nową taśme (okolo 5zł)

i podłącz inny molex url=[http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/31/Molex_female_connector.jpg/800px-Molex_female_connector.jpg]foto

taśma jest pewnie archaiczna dlatego…

albo zepsuty molex

trzeba by na mierniku pod obciążeniem sprawdzić ten szrot jak trzyma napięcia…zalecam wymianę.

teraz podłączyłem inna nagrywarke i normalnie nagrywa. Wiec chyba to nie jest wina ani molexu ani tasmy, ani “chyba” zasiłki więc to chyba ta moja nagrywarka była coś zwalona…

po prostu mogła się zużyć.