Nagrywarki dvd, ile czasu trwa zapis

zastanawiem sie nad kupnem nagrywarki dvd. ile trwa zapis calej plytki dvd predkosica np 16, mam zamair kupic ajkis model lg, ze wzgledu ze nigdy nie mailem zadnych problemow w z tymi napedami a nwet jakby o to w moim miesice jest serwis lg

Polecam Lite-ON SOHW 1633S. Przystępna cena, łatwa zmiana firmware, popularna. Dobre parametry. Wszystkie dane, by nie mieszać Ci, masz na http://www.cdrinfo.pl

Prędkość zapisu DVD+R Double layer - co to oznacza?

Chodzi o płyty dwuwarstwowe, które pomieszczą 8.5 GB. Są one obecnie drogie i trudniej dostępne na rynku. Ok. 50zł.

mam prosbe niech ktos mi powie zebym wiedzial orientacyjnie ile trwa zapis plytki dvd predkosica 16

Coś koło 5 minut

a ja ma pytanko odnośnie dvd co to znaczy dwusystemowa nagrywarka dvd :?:

to znaczy ze nagrywa zarowno w systemie + jak i -

poczytaj tu http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_77554.html

co oznacza ze narywane sa plytki dwuwarstwowe z predkosica 2,4 przeciez to by musialo trwac caly dzien

i co to sa plytki dvd-ram

DVD-RAM to płyta optyczna o dużej pojemności, pomyślana jako następca dyskietki, umożliwiająca zapis, odczyt i kasowanie danych oraz uruchamianie programów. Zasada działania płyt DVD-RAM jest identyczna jak CD-RW czy DVD-RW i polega na zmianie fazy podgrzanego przez laser materiału. Dane zapisywane są zarówno w korytkach (groove) jak i pomiędzy nimi (land). W czasie produkcji nośnika oba obszary są modulowane i nanoszone na płytę wraz ze znacznikami sektorów co umożliwia taktowanie danych. Do zapisu i odczytu danych stosuje się stała szybkość liniową (CLV). Laser używa światła o różnej intensywności w czasie zapisu i kasowania danych. Warstwa zapisywalna zbudowana jest z krystalicznego metalu, który w czasie zpisu podgrzewany jest do temperatury 450 - 700 krystaliczne 500 - 700 °C, a w podczas kasowania lub zmiany danych do około 200 ­°­C. Jednostronne płyty DVD-RAM można spotkać w kasetach (caddy) jak i bez i mogą być odtwarzane we wszystkich “nowoczesnych” napędach DVD, które potrafią przełączać się między korytkami i obszarami pomiędzy nimi. Pojemność pierwszych nośników wynosiła około 2,6 GB, nowe mogą pomieścić 4,7 GB lub dwa razy tyle na dwóch stronach. Według producentów DVD-RAM można kasować i zapisywać aż 100 000 razy (dla porównania ta liczba deklarowana dla CD-RW i DVD±RW wynosi 1 000)