Nagrywarki Lite - ona, a sterowniki

Nakręciłem się na przegrywarkę LiteOn SOHW-1693, ale kumpel ostatnio mówił mi, że z Liteonami jest często problem sterowników, że komp nie wykrywa. Z racji tego że nie dotyczyło to jego, nie powiedział mi na czym te problemy miałyby polegać. Jeśli ktoś miał podobny problem, proszę o odpowiedź czy chodzi o brak licencji microsoftu i wystarczy sciągnąć ze strony oficjalnej sterowniki i olać ostrzerzenia czy to jakieś głębsze problemy. I chciałbym się też dowiedzieć czy z przegrywarami wiąże się problem gryzienia ze starym sprzętem. Mam płytę Procomp BVC3A, proca pentiuma III 550, rivę2 32mb i 192 mb sdr RAMu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

będzie ci wolniej nagrywać ale problemów ze sterami raczej nie ma nawet ze sterami od mojej grafy trzeba instalować mimo braku jakiejś tam zgodności czy czegoś tam. poprostu lite-on ma sprzęt nie najwyższej jakości ale najlepszy w swoim przedziale cenowym.

Olej kumpla i kupuj ten sprzęcik.Zobaczysz że nie pożałujesz.

Pierwsze słyszę… Przecie nawet do tego nie ma sterowników sensu sricte

Ja mam tą nagrywarkę (1693) i nie miałem, żadnych problemów włożyłem ją podłaczylem i uruchomiłem Win Xp i wyswietlił sie komunikat, że znalazł nowy sprzęt już nie amiętam jak to było napisane no i w Moj komputer pojawił sie nowy napęd - nagrywarka. Więc ja z tym sprżętem nie miałem żadnych problemow.

paranoise mam tą nagrywarkę 8)

czasem się ‘stawia’, ale można ją ujażmić :lol:

wgrałem najnowszy (oryginalny) BIOS i nagrywa mi wszystko… no prawie ;] tylko TDK + mi nie chce nagrywać (czasem), ale to raczej wina nośników)…

nagrywarka (za swoją cenę) jest niepodważalnie najlepszym wyborem, a Twój kumpel raczej nie wie o czym mówi gdyż jak napisał Pawek

:wink:

Na jakim on świecie żyje przecież do żadnych napędów optycznych nie ma sterowników najwyżej firmware ale to już inna bajka

Heh też prawda. A co do LiteOn’a to sądze, że warto kupić tą nagrywarke. Dlaczego?? Jest dosyć tania i świetna w pracy zarówno dla amatorów nagrywania jak i dla ludzi zajmujących sie tym…

no dobra ale czy czy istnieje problem gryzienia się nagrywarek ze starym sprzętem?

NIE :!:

PS Jak stary to sprzęt :lol:

“Bo jeśli jest tak stary, że nie ma już zębów, to czym ma gryźć” - cytat z kumpla siedzącego obok :smiley:

ludzie zajmujący się nagrywaniem seryjnym biorą sprzęty duużo lepsze od lite on np. plextor a jeśli chodzi o sterowniki do napędów optycznych to powiem że takowe są ale standardowe systemowe ale do swojego LG muszę zainstalować dodatkowe by móc wypalać płytki DVD-RAM(odczyt bez tych sterów jest ale nie zapis) a kumpel powtarza bzdury które gdzieś usłyszał :wink:

No podałem na początku postu

Mam płytę Procomp BVC3A, proca pentiuma III 550, rivę2 32mb i 192 mb sdr RAMu

Będzie wszystko OK :!: