Nagrywarki Lite - ona, a sterowniki

(paranoise) #1

Nakręciłem się na przegrywarkę LiteOn SOHW-1693, ale kumpel ostatnio mówił mi, że z Liteonami jest często problem sterowników, że komp nie wykrywa. Z racji tego że nie dotyczyło to jego, nie powiedział mi na czym te problemy miałyby polegać. Jeśli ktoś miał podobny problem, proszę o odpowiedź czy chodzi o brak licencji microsoftu i wystarczy sciągnąć ze strony oficjalnej sterowniki i olać ostrzerzenia czy to jakieś głębsze problemy. I chciałbym się też dowiedzieć czy z przegrywarami wiąże się problem gryzienia ze starym sprzętem. Mam płytę Procomp BVC3A, proca pentiuma III 550, rivę2 32mb i 192 mb sdr RAMu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

(m89) #2

będzie ci wolniej nagrywać ale problemów ze sterami raczej nie ma nawet ze sterami od mojej grafy trzeba instalować mimo braku jakiejś tam zgodności czy czegoś tam. poprostu lite-on ma sprzęt nie najwyższej jakości ale najlepszy w swoim przedziale cenowym.

(Rafi) #3

Olej kumpla i kupuj ten sprzęcik.Zobaczysz że nie pożałujesz.

(system) #4

Pierwsze słyszę… Przecie nawet do tego nie ma sterowników sensu sricte

(Snupi00) #5

Ja mam tą nagrywarkę (1693) i nie miałem, żadnych problemów włożyłem ją podłaczylem i uruchomiłem Win Xp i wyswietlił sie komunikat, że znalazł nowy sprzęt już nie amiętam jak to było napisane no i w Moj komputer pojawił sie nowy napęd - nagrywarka. Więc ja z tym sprżętem nie miałem żadnych problemow.

(Duch) #6

paranoise mam tą nagrywarkę 8)

czasem się ‘stawia’, ale można ją ujażmić :lol:

wgrałem najnowszy (oryginalny) BIOS i nagrywa mi wszystko… no prawie ;] tylko TDK + mi nie chce nagrywać (czasem), ale to raczej wina nośników)…

nagrywarka (za swoją cenę) jest niepodważalnie najlepszym wyborem, a Twój kumpel raczej nie wie o czym mówi gdyż jak napisał Pawek

:wink:

(pietrek345) #7

Na jakim on świecie żyje przecież do żadnych napędów optycznych nie ma sterowników najwyżej firmware ale to już inna bajka

(Snupi00) #8

Heh też prawda. A co do LiteOn’a to sądze, że warto kupić tą nagrywarke. Dlaczego?? Jest dosyć tania i świetna w pracy zarówno dla amatorów nagrywania jak i dla ludzi zajmujących sie tym…

(paranoise) #9

no dobra ale czy czy istnieje problem gryzienia się nagrywarek ze starym sprzętem?

(system) #10

NIE :!:

PS Jak stary to sprzęt :lol:

“Bo jeśli jest tak stary, że nie ma już zębów, to czym ma gryźć” - cytat z kumpla siedzącego obok :smiley:

(m89) #11

ludzie zajmujący się nagrywaniem seryjnym biorą sprzęty duużo lepsze od lite on np. plextor a jeśli chodzi o sterowniki do napędów optycznych to powiem że takowe są ale standardowe systemowe ale do swojego LG muszę zainstalować dodatkowe by móc wypalać płytki DVD-RAM(odczyt bez tych sterów jest ale nie zapis) a kumpel powtarza bzdury które gdzieś usłyszał :wink:

(paranoise) #12

No podałem na początku postu

Mam płytę Procomp BVC3A, proca pentiuma III 550, rivę2 32mb i 192 mb sdr RAMu

(system) #13

Będzie wszystko OK :!: