Nagrywarki nie chcą weryfikować :/

Witam.

Próbowałem niedawno przekopiować zabezpieczoną płytę. W końcu udało mi się Clonem i AnyDVD. I wydaje mi się, że od tamtego czasu zaczęły się problemy z moimi nagrywarkami. Płyty zawsze się nagrywają, ale nie zawsze można je zweryfikować. Przeważnie proces sprawdzania wysypuje się przy ~90%, a płyta nie działa poprawnie. Czy to możliwe, żeby próba przegrania tego zabezpieczonego dysku mogła uszkodzić nagrywarki? W laptopie mam TSSTcorp CD/DVDW TS-L632D, a w PC Samsung SH-S182M. Update firmware’u nic nie dał. Format PC też nie. Sprawdzałem komputery internetowym skanerem, nic nie znalazło. :expressionless:

Ktoś ma jakiś pomysł co można z tym zrobić? :frowning:

Uruchom regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Włącz komputer na nowo

Możesz jeszcze w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz kompa i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.

Przeinstaluj ASPI: http://www.instalki.pl/programy/downloa … Driver.php

Sprawdź kable, wgraj jeszcze raz firmware.

Jak nie pomaga (i tak zapewne będzie) nagrywarka musi iść do serwisu.