Nagrzewający się komputer

Cześć. Mam problem z moim kompem, gdy renderuje filmik temperatura CPU dochodzi do 36 C i się wyłącza. Pomoże ktoś?

Tarverley ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

podaj parametry kompa jaki masz zasilacz marka i moc?

Procesor: AMD Athlon(tim) II x4 640 Processor 3.00GHz

Ram: 4.00gb

Zsilacz Logic-500ATX moc 12v 2,2 compatible Chyba

To nie jest bardzo wysoka temperatura dla procka.

Problemem zapewne jest zasilacz.

Pasta na procesorze prawidłowo nałożona?

Czy radiator jest prawidłowo dociśnięty?

Tzn wiem że nie jest duża ale przedtem dochodziła do 50 i się wyłączał i postanowiłem przeczyścic go, i od przeczyszczenia dochodzi do 36 i sie wyłącza.

Czy masz możliwość sprawdzić komputer na innym zasilaczu?

Co to ta pasta?

Dodane 02.11.2012 (Pt) 19:13

Raczej nie.

Pasta termoprzewodząca

A gdzue taka pasta jest umieszczona w moi m komputerze ?

Na procesorze bądź radiatorze. Czy przy czyszczeniu komputera zdejmowaleś radiator (chłodzenie na procesorze)?

Pomiędzy radiatorem a procesorem.

zaraz wam zdjęcie prześle jak to u mnie wygląda

Dodane 02.11.2012 (Pt) 19:23

kurcze jednak nie dam rady wam przesłać zdjęcia na którym było by dobrze wszystko widać

Umnie jest wentylator pod nim jest takie coś jak by metalowe płytki

Lepiej odpowiedź na pytanie czy przy czyszczeniu komputera zdejmowaleś radiator? Jeżeli tak zdejmij go raz jeszcze, przeczyść go, przeczyść procesor, nałóż nową pastę, zamontuj radiator i sprawdź temperatury.

Jeżeli nie to ja nie mam więcej pomysłów.

radiator czyli te metalowe płytki ? jeśli to to to nie zdejmowałem go tylko wentylator odkręciłem i to wszystko, chodź u mnie jest taka mał wajcha przy tych metalowych płytkach i jak ja otworzyłem (przesunałem w lewo) to te płytki ruszały się ale wszystko zrobiłem jak było/

Możesz się ze mną niezgodzić ale podejrzewam że masz źle zamontowany radiator bądź wentylator.

Oczywiście że sie zgadzam chodź nwm kiedy jest poprawnie a kiedy nie.

Dodane 02.11.2012 (Pt) 19:38

ok ja bede okolo 21 to pogadamy jeszcze

Jeżeli masz w “pobliżu” kogoś bardziej znającego się na komputerach niech sprawdzi czy radiator jest prawidłowo zamontowany.

lepiej sprawdź czy wogóle się wiatraczek kreci :roll: