Najbardziej korzystna wirtualizacja

Potrzebuje stworzyć sobie kilka maszyn wirtualnych na komputerze. Szukam jakiegoś rozwiązania.

Na tą chwilę potrzebuje wirtualizacje połączyć z normalnie działającym systemie.

Fajnie by było jeżeli program umożliwiał by łączenie tych maszyn wirtualnych w sieci niezależnie od hosta.

Na tą chwilę wiem o takich zestawach.

Windows + Virtualbox

Windows + VmwareServer

Windows + VmwarePlayer

Windows + VmwareWorkstation - odpadnie pewnie ze względu na koszt

Linux + OpenVZ

Linux + XEN

Linux + QUEMU

Linux + VmwareServer

Linux + VmwarePlayer

Linux + VmwareWorkstation - odpadnie pewnie ze względu na koszt

Hypervisor Vmware ESXI - to odpada bo nie mam wtedy normalnego systemu host (czy się mylę?)

Który z tych zestawów będzie najwydajniejszy.

Czy ktoś kto miał już okazję robić takie rzeczy poleci coś z tego lub coś o czym jeszcze nie wiem?

Jeśli jesteś studentem to vmware udostępnia darmowe pełne wersje oprogramowania dla nas :slight_smile: oczywiście nie do celów komercyjnych .

Używałem właśnie tak WorkStation i sobie tylko go chwalę. Naprawdę b. wygodne narzędzie! :slight_smile:

Ja proponuję Linux (np. Slackware) + VirtualBox = stabilna i wydajna wirtualizacja. Rozwiązanie jest oczywiście w pełni legalne.

Do jakiego celu chcesz użyć tej wirtualizacji ? Coś bardziej poważnego, czy tylko dla zabawy ?

Po wakacjach mam nadzieje się nic stać [studentem].

Zanim zacznę coś poważnego robić chciałbym trochę to ogarnąć czyli dla nauki/zabawy.

Czyli najlepiej przetestuj wszystkie te rozwiązania.

Już z góry mogę powiedzieć, że VMware ma lepsze zarządzanie pamięcią niż VirtualBox.