Najbardziej optymalne czyszczenie monitora LCD


(mikber18) #1

Witam,

zawsze gdy czyszczę mój monitor to pozostają jakieś smugi, których owszem nie widać pod pewnym kątem lecz pod innymi jest to bardzo widoczne. Normalnie korzystam z płynu do mycia szyb i ręcznika papierowego lecz rezultat nie jest znakomity.

Czym wyczyścić ekran. Jakiej szmatki użyć żeby nie było tych smug okropnych. Zależało by mi na wykorzystanie żeczy które mam w domu a nie koniecznie płynów specialnie do tego przystosowanych ze sklepowej półki.

Macie jakąś idea fix ?

Pozdrawiam

P.S. Przepraszam jeżeli wątek jest w nieodpowiednim dziale, żaden z innych jakoś nie pasował


(Ksyksu) #2

Ja ze swojej strony dodam, że mam jakieś specjalne szmatki do LCD i też zostawiają smugi.


(system) #3

Od lat używam lekko mydlaną wodę( potem czystą) i zwykłą szmatkę i nie mam żadnych kłopotów. Zarówno na ekranach matowych jak i błyszczących. Oczywiście przy wyłączonym monitorze!


(dziadek Jur) #4

Ja podobnie jak Poraj stosuję tylko wodę.Nawet bez mydła i do wycierania delikatną ściereczkę z mikrofibry.Wyłączony i zimny ekran monitor.W instrukcji obsługi telewizora LCD firmy LG też jest taka porada.Skuteczne!


(xyzzyx) #5

-dokładnie. Raczej trudno wyczyścić matrycę bez smug jeżeli jest ciepła!.


(Ostatni Mohikanin) #6

Ja używam specjalnej szmatki, która była dołączona do telewizora (nie monitora!) - do tego tylko czysta woda, bez żadnych detergentów. Miałem kiedyś jednorazowe nawilżane chusteczki EMTEC'a, ale zostawiały smugi, jakieś kłaczki, a zanim się skończyły, ...wyschły #-o


(Warebel) #7

a czym najlepiej czyścić monitor LCD MATOWY!? na nim zostają straszne plamy i smugi, a nie chce używać chemii bo się boję że się powłoka uszkodzi.


(Hito Kun) #8

Do matowego ekranu sprawdza mi się taka drobniejsza mikrofibra “do czyszczenia szyb i luster”(do dostania np. w Biedronce za 4 złote, taka żółta) zamoczona w wodzie. Wystarczy przelecieć ekran, przetrzeć na sucho i żadnych smug :slight_smile:


(StG 44) #9

Chusteczka higieniczna + woda z małym dodatkiem płynu do mycia naczyń.