Najbardziej zacinająca strona przeglądarki to… Nie zgadniecie

(66Garoz) #1

To właśnie dobreprogramy. Już to sprawdziłem na Chrome, Firefox, Edge, a nawet Opera. Klikasz dodaj komentarz pod artykułem… myśli i nie doda, klikasz pokaż komentarze, korbka się kreci i nic z tego. Może za dużo Flasha, czas na wydajniejszy HTML5 portalu, nie idźcie za Onetem i WP, które dożywotnio we Flashu i Silverlight :stuck_out_tongue:
Czasami mam dosyć tego portalu i nawet światłowód nie pomaga z 300Mb od Orange (potwierdza kolega w Lublinie posiadający to)

(Pablo_Wawa) #2

Używaj jakichś blokerów (ja uBlock Origin), to takie strony będę działać dużo lepiej.

(Docent) #3

Powiedz gdzie tego Flasha u nas znalazłeś, to aż wyślemy Ci portalowy kubek w nagrodę :wink:

(Madafaker) #4

Co się robi ??

To wystarcza za mój cały “komentarz” do TWOJEGO “problemu”…a bardziej łopatologicznie…nie stwierdzono, nie potwierdza się…

(pocolog) #5

Jesteś pewny, że nie piszesz z Linuksa? Bo w ostatnim takim temacie stwierdzono, że to Linuksiarzy pogięło z tą ociężałością portalu :smiley:

(MajtkiCiociHeli) #6

Nie ma co się dziwić że zamula i zatyka, ja latam po dp z ublockiem a i tak jest ciężko, a jak wyłączę to zawał murowany

(krzysztof.marcin) #7

To Flash działa szybciej niż html5, tym nie mniej prawdą jest, że wszystko wczytuje się dużo wolniej niż kiedyś. W starszych wersjach DobrychProgramów i przy słabszym internecie wczytywanie było szybsze niż dziś.
Szczególnie źle wygląda to na forum z dziesiątkami zbytecznych opcji, nie zawsze dobrze działającymi i niechlujnie tłumaczonych. Każda nowsza wersja Forum prezentuje się gorzej od poprzedniej. Będzie następna wersja? :slight_smile: Szyfrowanie wszystkiego też przypuszczalnie robi swoje.

(66Garoz) #8

Właśnie odziwo jak miałem miesiąc ubuntu było lepiej, może dlatego, że portal na linuksie :stuck_out_tongue:

(66Garoz) #9

Banki tez wszystko szyfrują i an stronach swoich i w serwisach transakcyjnych i tak nie zamula jak dobreprogramy.

(66Garoz) #10

Odwrotnie :stuck_out_tongue: Widocznie zamuliłem się od dobreprogramy.pl, że klikam odśwież, a przeglądarka Oczekuje chyba nma zbawienie, ale nie Boskie.

(Bogdan_G) #11

Flasha nie ma na DP, można wyłączyć wtyczkę na stronie - nie zmieni to nic.

Co do najdłuższego tematu rocznicowego, to załadowanie komentarzy jest dla każdego ciężkie, chociaż z słabym komputerem, to za dużo.

508 (100.0%) – js-main-runtime-compartments
├──481 (94.69%) – system
│ ├──466 (91.73%) ++ (449 tiny)
│ └───15 (02.95%) ── [System Principal], [anonymous sandbox] (from: resource://gre/modules/commonjs/toolkit/loader.js -> resource://gre/modules/commonjs/sdk/loader/sandbox.js:32) [15]
└───27 (05.31%) ++ user

Bez ładowania (debugowania) skryptów nie ma nawet ładowania komentarzy.
Po załadowaniu ta konkretna strona chodzi, mogę dodawać komentarze, choć odczuwam lekkie spowolnienie.

Błędy z dodawaniem komentarzy zdarzają się na portalu, ale zwykle, to problem ludzi, którzy blokują sobie dostęp do komentarzy, albo jakiś program security jest nadgorliwy.

(66Garoz) #12

Czyli wniosek prosty. Wyłączyć adblokery, programy security, żeby działał portal dobreprogramy. Żenada.

(Madafaker) #13

Dla twojego przypadku pewnie tak…ale to już tylko twoja “żenada”…

(Bogdan_G) #14

Coś jest nie tak, albo ktoś nie zna umiaru w blokowaniu, albo DP chodzi jak masło - za wyjątkiem pewnej strony konkursowej - szybko właśnie z blokowaniem:

Co do internet security, to inna sprawa, gdyś ochrona AVS muli w każdym procesie przeglądarki. Każdy plugin, każde rozszerzenie, to składowa procesu FFxa, czy chrome. Zaś wszędzie AV skanuje i muli nawet, gdy nie blokuje, bo to zwykle dziurawe, sponsorowane programy, które zapychają łącze, śledzą i malware.
Rozszerzenia mądrze dobrane ochronią przed cryptem, minerem i innym fake. A co nie wlezie, to nie zainfekuje.

(66Garoz) #15

Ty chyba byłes uczestnikiem Hotzlotu polskich trolli internetowych.

(Madafaker) #16

Tak “byłem”…ale “za to” nie mam, jak znakomita większość, podobnych mi tutejszych “trolli”, problemów z bieżącym użytkowaniem DP…coś jeszcze jest niejasne, po czyjej stronie znajduje się sedno tego nieszczęsnego “przypadku”…“zlituj” się, i niech ten przekaz wreszcie dotrze, prościej już nie potrafię tego ująć…

(66Garoz) #17

Upierdliwy jesteś jak kobieta w ciąży.

(LORDEK) #18

Od kilku dni szukam sposobu, aby zmusić DP do skatowania mojego kompa. Ni cholery się nie da. Po wczytaniu strony użycie procka waha się w przedziale 0-5%. A mam kurde FX 8320. A kręcący się trybik, a nie korbka to objaw zbyt dużej ilości blockerów, które blokują skrypty odpowiadające za wyświetlanie contentu. Przy większej ilości komentarzy - jak w tym jubileuszowym, długie wczytywanie jest normalne. to ponad 1000 komentarzy i każdy podobny skrypt by zamulał.

(pocolog) #19

Też mam ten procesor i na nim problemu nie widzę. Co innego w pracy, na kompie po Hiobie :smiley: Tam wczytywanie niektórych stron jest bolesne, ale po wczytaniu już nic nie kopie bitcoinów.

(66Garoz) #20

Pważnie pisze chińskimi krzakami?? Zamula samą przeglądarke, a nie komputer czy system. Boże ludziom to nawet wielkimi literami napiszesz, a oni i tak coś sobie uroją.