Najbardziej zacinająca strona przeglądarki to… Nie zgadniecie

To właśnie dobreprogramy. Już to sprawdziłem na Chrome, Firefox, Edge, a nawet Opera. Klikasz dodaj komentarz pod artykułem… myśli i nie doda, klikasz pokaż komentarze, korbka się kreci i nic z tego. Może za dużo Flasha, czas na wydajniejszy HTML5 portalu, nie idźcie za Onetem i WP, które dożywotnio we Flashu i Silverlight :stuck_out_tongue:
Czasami mam dosyć tego portalu i nawet światłowód nie pomaga z 300Mb od Orange (potwierdza kolega w Lublinie posiadający to)

Używaj jakichś blokerów (ja uBlock Origin), to takie strony będę działać dużo lepiej.

2 polubienia

Powiedz gdzie tego Flasha u nas znalazłeś, to aż wyślemy Ci portalowy kubek w nagrodę :wink:

2 polubienia

Co się robi ??

To wystarcza za mój cały “komentarz” do TWOJEGO “problemu”…a bardziej łopatologicznie…nie stwierdzono, nie potwierdza się…

Jesteś pewny, że nie piszesz z Linuksa? Bo w ostatnim takim temacie stwierdzono, że to Linuksiarzy pogięło z tą ociężałością portalu :smiley:

2 polubienia

Nie ma co się dziwić że zamula i zatyka, ja latam po dp z ublockiem a i tak jest ciężko, a jak wyłączę to zawał murowany

To Flash działa szybciej niż html5, tym nie mniej prawdą jest, że wszystko wczytuje się dużo wolniej niż kiedyś. W starszych wersjach DobrychProgramów i przy słabszym internecie wczytywanie było szybsze niż dziś.
Szczególnie źle wygląda to na forum z dziesiątkami zbytecznych opcji, nie zawsze dobrze działającymi i niechlujnie tłumaczonych. Każda nowsza wersja Forum prezentuje się gorzej od poprzedniej. Będzie następna wersja? :slight_smile: Szyfrowanie wszystkiego też przypuszczalnie robi swoje.

Właśnie odziwo jak miałem miesiąc ubuntu było lepiej, może dlatego, że portal na linuksie :stuck_out_tongue:

Banki tez wszystko szyfrują i an stronach swoich i w serwisach transakcyjnych i tak nie zamula jak dobreprogramy.

Odwrotnie :stuck_out_tongue: Widocznie zamuliłem się od dobreprogramy.pl, że klikam odśwież, a przeglądarka Oczekuje chyba nma zbawienie, ale nie Boskie.

Flasha nie ma na DP, można wyłączyć wtyczkę na stronie - nie zmieni to nic.

Co do najdłuższego tematu rocznicowego, to załadowanie komentarzy jest dla każdego ciężkie, chociaż z słabym komputerem, to za dużo.

508 (100.0%) – js-main-runtime-compartments
├──481 (94.69%) – system
│ ├──466 (91.73%) ++ (449 tiny)
│ └───15 (02.95%) ── [System Principal], [anonymous sandbox] (from: resource://gre/modules/commonjs/toolkit/loader.js -> resource://gre/modules/commonjs/sdk/loader/sandbox.js:32) [15]
└───27 (05.31%) ++ user

Bez ładowania (debugowania) skryptów nie ma nawet ładowania komentarzy.
Po załadowaniu ta konkretna strona chodzi, mogę dodawać komentarze, choć odczuwam lekkie spowolnienie.

Błędy z dodawaniem komentarzy zdarzają się na portalu, ale zwykle, to problem ludzi, którzy blokują sobie dostęp do komentarzy, albo jakiś program security jest nadgorliwy.

Czyli wniosek prosty. Wyłączyć adblokery, programy security, żeby działał portal dobreprogramy. Żenada.

Dla twojego przypadku pewnie tak…ale to już tylko twoja “żenada”…

Coś jest nie tak, albo ktoś nie zna umiaru w blokowaniu, albo DP chodzi jak masło - za wyjątkiem pewnej strony konkursowej - szybko właśnie z blokowaniem:

Co do internet security, to inna sprawa, gdyś ochrona AVS muli w każdym procesie przeglądarki. Każdy plugin, każde rozszerzenie, to składowa procesu FFxa, czy chrome. Zaś wszędzie AV skanuje i muli nawet, gdy nie blokuje, bo to zwykle dziurawe, sponsorowane programy, które zapychają łącze, śledzą i malware.
Rozszerzenia mądrze dobrane ochronią przed cryptem, minerem i innym fake. A co nie wlezie, to nie zainfekuje.

Ty chyba byłes uczestnikiem Hotzlotu polskich trolli internetowych.

Tak “byłem”…ale “za to” nie mam, jak znakomita większość, podobnych mi tutejszych “trolli”, problemów z bieżącym użytkowaniem DP…coś jeszcze jest niejasne, po czyjej stronie znajduje się sedno tego nieszczęsnego “przypadku”…“zlituj” się, i niech ten przekaz wreszcie dotrze, prościej już nie potrafię tego ująć…

1 polubienie

Upierdliwy jesteś jak kobieta w ciąży.

Od kilku dni szukam sposobu, aby zmusić DP do skatowania mojego kompa. Ni cholery się nie da. Po wczytaniu strony użycie procka waha się w przedziale 0-5%. A mam kurde FX 8320. A kręcący się trybik, a nie korbka to objaw zbyt dużej ilości blockerów, które blokują skrypty odpowiadające za wyświetlanie contentu. Przy większej ilości komentarzy - jak w tym jubileuszowym, długie wczytywanie jest normalne. to ponad 1000 komentarzy i każdy podobny skrypt by zamulał.

Też mam ten procesor i na nim problemu nie widzę. Co innego w pracy, na kompie po Hiobie :smiley: Tam wczytywanie niektórych stron jest bolesne, ale po wczytaniu już nic nie kopie bitcoinów.

Pważnie pisze chińskimi krzakami?? Zamula samą przeglądarke, a nie komputer czy system. Boże ludziom to nawet wielkimi literami napiszesz, a oni i tak coś sobie uroją.