Najbezpieczniejsza przeglądarka ... bez banerka reklamowego


(Lackymen5) #1

Opera uznana została przez Secunia , firme znaną z wykrywania ''dziur'' w oprogramowaniu - za najbezpieczniejszą przeglądarke internetową

Studenci liczyć mogą obecnie na korzystanie z Opery bez reklamowego banerka :slight_smile: http://my.opera.com/forums/showthread.p ... adid=78585


(Monczkin) #2

hm... pożyjemy zobaczymy :slight_smile:

możesz podać linka do kryteriów i sposobu oceny testu ??

pierwszy link jest do forum, więc....

w drugim są fajne obrazki...

trzeci hm...

nie żebym się czepiał, ale brak mi najważniejszych danych :slight_smile:


(Misterdam) #3

Dla studentów ale tylko przęglądarki na kompach na uczelni.

U mnie na uniwerku jest Mozilla i nie ma powodów do narzekań, choć szkoda że to nie OPERA, a do banerka reklamowego można się przyzwyczaić.


(Vidia1) #4

A niedawno gdzieś czytałam, że Firefox jest najbezpieczniejszy :-o


(Damian) #5

Zdania sią podzielone, ale takiej firmie,myśle, że można wierzyć :smiley:


(Musg) #6

widzisz sprawa wyglada tak.Zalezy kto robi testy i dla kogo.Jesli sponsorem

testow jest opera to wygrywa.Jesli test robia ludzie na zyczenie liska ,to wygrywa lisek.Jedna i druga -sa na tym samym poziomie bezpieczenstwa.Wiekszosc "zloczyncow" :smiley: tych przegladarek nie rusza,bo maja za ambicje dowali IE.Ot i cala prawda.


(Lackymen5) #7

Dlaczego zaraz wszystko musi być kupione ? . Teoria spisku wciąż znajduje swoich zwolenników, firma o której mowa mogłaby równie dobrze zostać opłacona przed konkutentów.. , ale ona zarabia na odkrywaniu luk w zabezpieczeniach a nie wystawianiu pozytywnych laurek z powodu ich braku.. :slight_smile: http://secunia.com/advisories/


(Monczkin) #8

daltego też


(Lackymen5) #9

podałem w pierwszym linku , jest w nim odwołanie do szczegółow , niestety nie można teraz połączyć się ( przynajmniej u mnie ) :slight_smile:

'' Take a look at a quick comparision chart between MS Internet Explorer, Mozilla Firefox and Opera: quiris.klub.chip.pl/wiki/pmwiki.php/Main/Security ''

Więcej szczegółów znajduje się na ich stronie, naprawde samemu też można znależć . Podaje zestawienie :

Opera : http://secunia.com/product/761/

Mozilla Firefox : http://secunia.com/product/4227/

Internet Explorer : http://secunia.com/product/11/


(Monczkin) #10

w takim razie czekamy :slight_smile:


(Lackymen5) #11

interpretacja wyników jest jak najbardziej słuszna . Biorąc pod uwage podatność przeglądarek na różnego rodzaju zagrożenia , statystyki ilości udostępnianych łat krytycznych, poziomu zagrożenia wykrytych podatnosci . Wystarczy porównać podane wyżej zestawienie .

:slight_smile:


(Jankulikowski) #12

Jeżeli nie chcesz w Operze, oglądać banerka reklamowego - to jest prosty na to sposób. Zainstaluj sobie program (darmowy na płytce dołączonej do Komputer Świat - Ekspert) noopads2.exe. W miejscu banerka reklamowego wyświetla się pasek noopadsa na którym możesz umieścić skruty - np. Winampa. Nie trzeba potem zamykać Opery żeby go otworzyć.


(Lackymen5) #13

jednak Opera daje lepsze bezpieczeństwo nawet od Firefoxa .. , a to co ostatnio wyczytałem w jednym z artykułów zakoczyło mnie a wręcz zatrwożyło, nawet użytkownicy Firefoxa nie mogą czuć się bezpieczni i zarazić mogą system przez IE, który właśnie jest zamknięty.

http://www.vitalsecurity.org/2005/03/fi ... ts-ie.html

Postawione zostało wprost pytanie : czy myślisz , że jesteś bezpieczny , bo nie używasz aktualnie IE , jest zamknięty i na dodatek chroniony spyware blaster ? . Otóż odwiedziając pewne strony Firefoxem , ale używając JRE ( Java Runtime Environment ) nastąpić może zainstalowanie szpiegowskiego oprogramowania (DyFuCA, Internet Optimizer, ISTsvc, Kapabout, sais (180 Solutions), SideFind, Avenue Media and something called djtopr1150.exe lurking) w folderze plików tymczsowych i zainstalować się przez IE w systemie . Nastąpi to nawet bez pytania Cię o zdanie , kiedy IE będzie zamknięty .Podobnie dzieje się z innymi przeglądarkami , cyt. :

''Firefox 1.0.1 - The install works.

Mozilla - The install works.

Avant browser 10.0 (build 153) - The install works.

Netscape 7.2 - The damn thing kept crashing, but eventually I was able to discover that the install works.

NetCaptor 7.5.4 - The install is blocked.

Opera 7.5.4 - The install is blocked. ''

Jedynie dwie z testowanych przeglądarek przeszły pozytywnie test i nie dopuściły do infekcji . Szczegułowo mechanizm instalowania się wyjasniony jest na podanej stronie:

'' the initial installer taking the form of a Java applet rather than an Active X component inherent to IE alone. In this way, if the browser being used can recognise and install the applet, then it doesn't seem to matter what browser you're using or (more worryingly) how tight your IE security is.Jar file in all its cached glory (you'll have to put up with a clickable link for this one, it wouldn't fit on the page!).. Jar file from the Cache using the Java console will not remove the numerous IE Spyware and system infections now loaded onto your PC'' :slight_smile:


(lazikar) #14

Zobacz wyżej co napisałaś. Posta Kasuje. :smiley:


(Lackymen5) #15

Myślisz chyba o tym programiku http://www.danish-shareware.dk/soft/noopads/


(Vidia1) #16

:expressionless: Że niby co mam zobaczyć? Chodzi o to, że kolega lucky zacytował wypowiedź musga jako moją. Dokładnie 7 post od góry :slight_smile:

Ale to zresztą szczegół :wink:


(Jargo06) #17

polecam całym sercem :lol: Maxthona - niby tylko nakładka ale prędkość i funkcjonalność bez doładowywania wtyczek pozostawia Firefokśa ( :wink: ) daleko w tyle http://www.maxthon.com/ no i po polsku wresja Pl juz ładuje się automatycznie :lol: hm.. no po wybraniu sprawdź aktualizacje


(Lackymen5) #18

Młoda , przykro mi ale nie masz racji , w tamtym poście odniosłem się do słów Muzg-a , popatrz uważnie czyje słowa zacytowałem .

Jeśli chodzi o testy i ich wiarygodność to znaczenie ma oczywiście kto je przeprowadza , jeśli jest to test przeprowadzony na określone zamówienie , sponsorowany , można zastosować w nim np. taki zabieg , iż nie uwzględnia się określonej bardzo udanej i cenionej aplikacji (dobór rywali może być selektywny), wtedy program który wypadł celująco - wcale nie zdobylby laurów w innym zestawieniu ( widziałem takie testy np. atyszpiegów czy czyścicieli rejestru) . Inną sprawą jest natomiast wiarygodniość samego testu , słowem , czy panowie nie ''ustawili wyników'' , moim zdaniem nie ma tu mowy o przekupstwie i fałszowaniu danych , tam po prostu nie ma potrzeby płacenia komuś po to by powiedział , że coś jest dobre jeśli naprawde takie jest :slight_smile:

theme continued..

najnowszy Komputer Expert zamieścił pełną wersję Opery (7.54) - bez banerka reklamowego :slight_smile: , umożliwiając jednocześnie upgrade do 8-i tylko za 8 USD.

http://my.opera.com/forums/showthread.p ... adid=92744