Najbezpieczniejsze czyszczenie kompa w środku

Od 5 lat nie czyściłem kompa,czyli od czasu jak go kupiłem.

Jak najbezpieczniej wyczyścić kompa bez zdejmowania części takich jak ram itp.

Kolega mi mówił,że dmuchał ustami i czyścił patyczkiem do uszu.Czy to dobry sposób?

po 5 latach to dmuchanie i patyczki niewiele pomogą :]

najlepiej byłoby wszystko wyciągnąć, wyczyścić i złożyć z powrotem

5 lat . To pewno dużo się tego nazbierało , napewno będziesz musiał zdjąć radiator od procesora - przez 5 lat to niezły kożuch się z kurzu zrobił. Warto kupić sprężone powietrze do wyczyszczenia trudno dostępnych miejsc , można też odkurzaczem przejechać ale rurę od odkurzacza najpierw dotknij o coś metalowego bo ładunek elektrostatyczny , który się na niej uzbierał może uszkodzić podzespoły kompa . To by było tyle .

Możesz też zakupić jakiś w miarę mały pędzelek i nim czyścić i jednocześnie odkurzać ‘spadający’ kurz i inne syfy.

Jedyna rada na ten burdel co w środku będzie się znajdował to to co radził efazeti.

Oddałem kompa do czyszczenia.

A przeczyszczony będzie szybciej chodził?

Może chodzić szybciej aczkolwiek niekoniecznie .

Nie, ale temp. spadną.

W Core2Duo jak temperatura procesora jest powyżej 35 stopni to wzrost o każdy stopień to spadek wydajności procesora o 1%

potwierdzone naukowo, czy w fakcie wyczytane ?

daj link do takiego arta, testu, cokolwiek

Nie wiem czy potwierdzone . Tak słyszałem :stuck_out_tongue:

Źle słyszałeś. Niższa temperatura sama w sobie może co najwyżej oznaczać dłuższy żywot podzespołów a i to niekoniecznie. Niższa temperatura = większy zapas ewentualnego o/c jeśli krzem na to pozwoli - tyle jeśli chodzi o związek temperatura/wydajność.

Ja słyszałem, że Tracer robi najlepsze zasilacze.

A ja , że Codegeny są najlepsze . :stuck_out_tongue: