Najbezpieczniejszy system operacyjny

Który z systemów operacyjnych, jest wedle Waszej opinii aktualnie najbezpieczniejszy Windows, Linux czy może jeszcze jakiś inny??

Linux z racji tego że jest mało popularny, co za tym idzie tworzonych jest mniej zagrożeń na ten system. Jednak windows za to, jest znacznie wygodniejszy w codziennej pracy.

nie programy tylko systemy

Uważam że żaden z tych systemów nie jest mniej bezpieczny (jeśli chodzi o rodzinę Windows to od Visty w górę) tylko trzeba korzystać z głową oraz uważać w co się klika.

Ja system jeśli mam wybierać to bardziej pod zastosowanie (użytkowy, programowanie, gry itp), sprzęt (nie kazdy komputer jest kompatybilny z każdym systemem) i można powiedzieć poziom trudności danego systemu, Linuks jakiego byś nie wybrał na pewno będzie trudniejszy w obsłudze (od Windows) i będzie wymagał nauki podstaw, które są wymagane do posługiwania się nim oraz konfiguracji.

Najbezpieczniejszy komputer to wyłączony komputer czyli nie ma cudownie w 100% bezpiecznego systemu.

Przeniosłem do bardziej odpowiedniego działu.

Każdy system w aktualnej wersji, ze wszystkimi aktualizacjami, używany z rozsądkiem, będzie bezpieczny.

Tyle że w linuksie nie trzeba się zmóżdzać nad tym by system był bezpieczny. Klikamy praktycznie wszystko co chcemy.

bzdura na pishing czy wirusy robiące z komputerów zombi jesteś tak samo narażony jak na windows, albo fałszywe strony jak dobrychprogramów, zawsze trzeba uważać w co się klika

Mój chłopak zawsze po mnie krzyczy, że jak chce bezpiecznie to mam się na linucha przenieść, ale tam nie działają gry…

skoro grasz w gry to Windows, polecam 7 jeśli masz odpowiedni sprzęt, jeśli się ma antywirusa i uważa w co klika wcale nie jest mniej bezpieczny

Używaj programu antywirusowego, nie wchodź na podejrzane strony, nie otwieraj podejrzanych maili (a przede wszystkim nie ściągaj załączników do nich), gdy logujesz się np. do banku sprawdzaj na pasku adresu, czy na pewno jest to strona banku, instaluj wszystkie aktualizacje - i będziesz bezpieczna.

No i hasła - ustawiaj hasła silne (najlepiej złożone z liter, cyfr i znaków specjalnych, kilkunastoznakowe), ale takie byś mogła je łatwo zapamiętać (za to trudne do odgadnięcia metodą słownikową), przy czym do maila hasło inne niż wszędzie indziej.

działają tylko trzeba pokombinować :slight_smile: zainstalować Wine. :slight_smile: co do tego, że jest bezpieczniejszy to się w 100% zgadzam :slight_smile:

Nie wszystko tak uruchomisz.

dużą większość tak :slight_smile:

więcej z tym problemu niż pożytku, jeszcze zależny od programu, to już lepiej mieć tego windowsa

jeszcze jest drugie wyjście - mieć linuxa na dysku a Winde zainstalować jako VM.:slight_smile:

Jeśli ktoś chce, to i takie cuda da się zrobić:

Ale jeśli komuś Windows potrzebny i często z niego korzysta, to bez sensu trzymać VM, lepiej zostać na Windowsie.

BTW, pewnie zauważyliście że autor tematu ma bana, więc nie potwierdzi że to co napisaliśmy mu wystarczy. Proponuję więc zakończyć na tym dyskusję, chyba że ktoś ma coś istotnego do dodania.

Tak to cuda :smiley: :stuck_out_tongue: ,ja ustawiłem uruchamianie Windowsa pod 1-jedynką a Linuxa pod 2-dwójką (takie cuda :stuck_out_tongue: :lol: :o )

ta i stracić sporo na wydajności, jeszcze zależy co to za sprzęt, głupota