Najcieńsza alternatywa dla kabla UTP na złączu RJ-45

Witam. Załóżmy, że chcę połączyć kablem ze złączem RJ-45 dwa komputery ze zwykłymi kartami sieciowymi Ethernet. Czy jest cieńsza alternatywa dla takiego kabla, przy zachowaniu wtyczek RJ-45. Chodzi o to, że mam za cienką rurkę w ścianie, przez którą nawet po zdjęciu wtyczki nie wejdzie kabel UTP (w rurce jest już kabel antenowy). Chciałbym kupić kabel, który w praktyce różni się od skrętki tylko grubością. Potrzebuję jakieś 8 metrów takiego kabla. :slight_smile:

może zdejmij izolacje i przeciągnij pojedyncze przewody przez tą rurkę, zawsze to jakaś oszczędność

Do połączenia Fast Ethernet (100 Mb/s) potrzebne są jedynie 2 pary. Teoretycznie mógłbyś rozpruć kabel i zostawić jedynie 4 odpowiednie przewody. Sam nigdy tego nie robiłem i nie wiem, czy coś takiego by zadziałało. Istotna jest też kwestia zakłóceń generowanych przez biegnący obok tej konstrukcji przewód antenowy.

Najlepiej byłoby ci chyba połączyć komputery przez wifi (karty sieciowe choćby na USB).

Kiedyś w celach eksperymentalnych użyłem 4-żyłowego kabla telefonicznego jako medium transmisyjne dla Ethernetu, o dziwo działało dobrze nawet dla 10m szpuli kabla.

Możesz spróbować z kablem do alarmówek, 4x0.5, nie jest to skrętka i

przewód jest cieńszy i bardziej elastyczny, oczywiście końcówki należy zarobić zgodnie

ze specyfikacją, na 8metrach zadziała bez problemu, do przekładania przez rurke

należy użyć cienkiego sztywnego drutu jako pilota, bo tego kabelka nie przełożysz od tak…

http://allegro.pl/przewod-do-systemow-a … 50851.html

Chodzi mi też o to ciekawe urządzenie: http://allegro.pl/show_item.php?item=2277929185

Kabel HDMI z karty graficznej komputera łączę na piętrze z nadajnikiem, który konwertuje sygnał HD na sygnał LAN i dalej przesyła go po skrętce do odbiornika na parterze. Odbiornik z powrotem konwertuje sygnał na HD. Do odbiornika wpinam kabel HDMI i łączę go z telewizorem mającym gniazdo HD.

Przemyślałem to i nie będę ingerował w RJ-45, ani zastępował go bo mogą być kłopoty z tym ustrojstwem.

Może lepiej na odcinku piętro-parter puścić odizolowany kabel antenowy (drut) albo zaizolować go cieńszą izolacją?.

Po mojemu to urządzenie nie zapewni dobrego sygnału. Skrętka ma 2x mniej przewodów. Pewnie konwerter używa wszystkich. Więc nie możesz se przekroić tego kabla na pół zrobić, użyj jakiegoś o mniejszej ilości przewodów. Musisz też wziąć pod uwagę, że w wypadku sygnału cyfrowego, przy zakłóceniach możesz w ogóle nie mieć obrazu :slight_smile:

z HDMI kombinujesz ? opłaci ci sie to ? kup 10metrów alarmówki i załatwione,

średnica drutu jest identyczna jak w netowym, tylko przewodów mniej…