Najgorszy na świecie i5-4670k? Czy może robię coś źle? Problem z OC

Cześć,

mój sprzęt to:

Intel Core i5-4670K
MSI Z87-G43 BIOS ver: 1B0
GeForce GTX 970
XFX XXX Edition Pro 650W
Cooler: Thermalright Macho Rev. B
16gb of ddr3 1600mhz RAM
Windows 10

BIOS jest w najnowszej wersji, flashowałem go ponownie dla pewności. Robiłem też niedawno reset CMOS.

Problem polega na tym, że procesor w ogóle nie daje się podkręcić. Nawet przy 1.25v 4.2GHz system nigdy się nie ładuje do końca, podczas ładowania windowsa wyrzuca BSOD (whea uncorrectable error).

Na 4.0GHz system się włącza, ale po kilku godzinach grania wyrzuca ten sam BSOD. Rzadko pojawia się też inny BSON (Machine Check Exception).

Testowałem już mnóstwo kombinacji ale nic poza domyślnym ustawieniem (3.4GHz) nie daje stabilności.

Czy to jest możliwe, żebym miał aż tak tragiczny procesor? Proszę o porady co jeszcze mogę zmienić, popróbować w tym temacie.

Dziękuje.

A jak byś przykładowo sprawdził temperatury na tym 4.0 GHz po godzinie grania? może płyta główna się gotuje?

Tu są moje osobiste konfiguracje, które testowałem

#1 Scenario

Settings: All stock, x40
Result: BSOD (whea uncorrectable error) po paru godzinach

#2 Scenario

Settings: CPU Ratio x42 (Dynamic), Ring Ratio x41, Cpu Core Voltage 1.2 (Adaptive), Ring Voltage 1.175 (Adaptive), Intel Eff. Man. Disabled
Result: BSOD (whea uncorrectable error / machine check exception) podczas boot

#3 Scenario

Settings: CPU Ratio x42 (Dynamic), Ring Ratio x41, Cpu Core Voltage 1.3 (Adaptive), Ring Voltage 1.275 (Adaptive), Intel Eff. Man. Disabled
Result: BSOD (whea uncorrectable error) po paru godzinach w Windowsie/grach

A płyty głównej? Jej sekcji zasilania?

Dzięki za poradę.
Sprawdzę na domyślnych ustawieniach i podeślę rezultat.

To będzie ta wartość?
image

No to jest ogółem płyty głównej.

Nie wiem czy w HWInfo nie ma o sekcji zasilania.

Zapuściłem 15 minutowy stress test w RealBench oto co pokazuje HWInfo

Przy 4.0GHz jakie dajesz napięcie?

Domyślne napięcie, testowałem też 1.25v jeśli dobrze pamiętam. Kiedyś próbowałem też OCGenie (ustawił mi na 4.0GHz) i również średnio raz dziennie dostawałem BSOD w Battlefield.
Zrobić ten sam test co wyżej ale na @4GHz 1.25v?

Myślę, o tym żeby ustawić 1,2V, ale nie wiem ile GHz, hmm może jakieś 3,8 na początek?

Przyjąłem, wrzucę wyniki za 20 minut.

Ewentualnie tutaj znalazłem filmik gdzie gość ma w zasadzie ten sam sprzęt co Ty (nowsza wersja płyty głównej tylko).

Dostarczam wynik.

x38, 1.25v

To może pomęcz go już dzisiaj tylko grami żeby zobaczyć czy rzuci BSODem?

W porządku, dzisiaj zostawiam go tak jak jest na rozgrywkę i jutro dam znać.

Nie podkręcaj z ring ratio/cache ratio. Najpierw znajdź stabilny mnożnik dla rdzeni. Jak to osiągniesz to wtedy spróbuj ring ratio. Mój i5 4670k jest słabą sztuka i osiągam 4600 MHz ale na 1.335v poprzez adaptive voltage.

Pograłem 3 godziny i nie wywaliło.

Oprócz mnożnika, V i trybu adaptive zmieniałeś cokolwiek?