Najgorszy serwis! Czy Maxdata tak może?


(michal85) #1

Witam. Jakieś 15 miesięcy temu kupiłem monitor Belinea 10 19 20 dałem za niego około 1500 zł. Nie mogę powiedzieć bo byłem z niego zadowolony do momentu gdy na początku sierpnia się popsuł. Wysłałem go zgodnie z zaleceniami Maxdata kurierem, opisałem problem, zapakowałem w oryginalne opakowanie. Maxdata samodzielnie jednak nie naprawia sprzetu - jej podwykonawcą do którego wysłałem monitor jest RAM Servis (Warszawa). Po czternastu dniach roboczych zadzwoniłem do Ram Servis aby dowiedziec sie co z moim monitorem ale powiedziano że czekaja na części. Po kolejnym tygodniu zadzwoniłem ponownie znów powiedziano że czekają. Zdenerwowany zadzwoniłem do Maxdata powiedziano że sytuację wyjaśnią. Dzwonie po 2 dniach i dowiaduje się że części z Niemiec zostaną wysłane w przyszłym tygodniu. Prawdopodobnie dopiero MAXdata po moim telefonie zamówiła części lub popędziła RAM Servis. Finał taki że będę czekał pewnie kolejne 2 tygodnie! :frowning: Wolno im tak??? Niby maja 14 dni?! Z drugiej strony w uzasadnionych przypadkach moga ten okres wydłużyć ale kiedy jest uzasadniony przypadek? (Wszysto można pod to podciągnąć!). Monitory Belinea są ok ale MAXdata i ich podwykonawcy są do bani. Nigdy już nie kupie takiego monitora i nikomu nie polecam bo jak sie popsuje to kaplica! Swoja drogą chyba chcą wyrównać rekord Samsunga wynoszący 6 miesiecy przetrzymywania cyfrówki klienta!


(MarS) #2

Na pewno tak jest napisane w gwarancji?

No właśnie w tym, nie ma części, które muszą sprowadzić

Ale przecież to nie jest problem po stronie Maxdaty tylko po stronie polskiego serwisu, który świadczy usługi dla Maxdaty


(michal85) #3

Też myslałem że serwis. Ale podobno to Maxdata zamawia części w niemczech tak powiedzieli mi w RAM servis


(fiesta) #4

Jak by były OK to by sie nie psuły, IMHO pozostawiają bardzo wiele do życzenia.

8)


(:: Radziu ::) #5

Nie zgodzę się z tym !!

U mnie w szkole w pracowni komputerowej już 3 monitory tej firmy padło !


(MarS) #6

Nie. To nie jest do końca prawda. Prywatna firma świadcząca usługi serwisowe dla Maxdaty sama zamawia potrzebne jej części a potem za swoje usługi wystawia Maxdacie fakturę. Nawet gdyby części musiały jechać z Niemiec to przecież taka operacja trwa ze dwa dni a nie tydzień czy dwa. Ja raczej typuję, że sprzęt się w serwisie przeleżał


(Lukojek) #7

już wiem żeby nie kupywać monitorów blinea... 8)


(michal85) #8

Mam dwa monitory Belinea jeden ma 3 lata i żadnych problemów. w 100% sprawny. Ale po tym więcej nie kupię żadnego tej firmy i nikomu nie polecam. Wyszły teraz fajne nowe Acery i chyba taki teraz kupię bo potrzebny mi jeszcze jeden. Acer ma jeszcze jedną zasługę! Jest sponsorem FERRARI :slight_smile:

Złączono Posta : 08.12.2007 (Sob) 9:54

Witam ponownie

Chciałem dziś opisać jak skończyła sie moja przygoda z gwarancyjną naprawą monitora Belinea 101920, zacznę od początku. Monitor wysłałem do Ram serwis (http://www.ramserwis.pl/) w dniu 21 sierpnia 2007. Niestety w ciągu 2 tygodni nie naprawili mojego monitora. Częste telefony zarówno do Ram serwis jak i Maxdata doprowadziły do tego że po ponad miesiącu bez monitora, dostałem monitor zastęprzy (od razu mówię że z Ram serwis nic nie załatwicie jedynie telefony do Maxdata odnoisiły jakiś skutek). Minął kolejny miesiąc (zrobił się koniec października), a ja znów zacząłem wydzwaniać do obydwu firm gdyż nikt nie raczył się ze mną skontaktować. W Ram serwis usłyszałem to co zwykle (czekają na cześci, monitor jest nie naprawiony). Maxdata z kolei obiecała, że jeśli w ciągu tygodnia mój monitor nie zostanie naprawiony dostanę nowy. Niestety minął tydzień i nic, minął drugi i też nic! Zadzwoniłem ponownie Ram serwis znów poinformowało mnie ze monitor jest nienaprawiony. Koleiny telefon do Maxdata, przypomniałem im o ich obietnicy (która powinna być zrealizowana tydzień wcześniej). Niestety nowego monitora nie otrzymałem. Po raz koleiny zostałem oszukany. Jeszcze tego samego dnia w magiczny sposób naprawiono mój stary stary monitor. Dlaczego nie zrobiono tego wcześniej? Dlaczego choć Maxdata dała sobie tydzień to po dwóch i tak oddali mi stary monitor? Przecież na naprawę czekałem prawie 3 miesiace!

Piszę to żeby przestrzec innych przed zakupem monitorów Belinea. Lepiej wydać troche wiecej i kupić jakiś porządny np. Acer. Ja na pewno nie kupię już nic z firmy Belinea. Opisałem tą sytuację gdyż kilka dni temu napisał do mnie na priva jeden z użytkowników portalu który miał podobny jak ja przypadek.

Pozdrawiam.