Najkorzystniejsza oferta bankowa dla ucznia/studenta

Siemka. Chodzę do 3 liceum. Potrzebuję konta w banku. Głównie do przelewów Internetowych oraz płacenia kartą :smiley:

Który bank oferuje najkorzystniejszą na ten moment ofertę, najtańsze przelewy, prowadzenie konta itp. Polecicie coś ?

mBank

Hmm… a mógłby ktoś powiedzieć coś więcej o mBanku, jakie są opłaty? Trafiłem na ten temat, a kolega mnie się tez ostatnio pytał o jakieś konto internetowe, więc tak bym mu powiedział coś jakby ktoś coś więcej napisał. Jak przebiega zakładanie konta, bo chyba mBank niema placówek, jak przebiega płacenie przez internet, jak to wygląda ?

http://www.mbank.pl/indywidualny/rachun … nanie.html

Dodane 31.03.2011 (Cz) 16:25

Placówki mBanku są w każdym większym mieście, w małych miastach mKioski.

Konto możesz założyć przez internet. Wypełniasz wniosek elektroniczny a dokumenty dostarcza kurier

z siódemki i tyle… Konto jest darmowe, przelewy też. Wypłaty w bankomatach za granicą bez prowizji

a w Polsce z wybranych bankomatów. Kredyty,karty załatwiasz przez internet, PIN do karty ustalasz sam-

to duży plus… a z minusów: konto nie jest oprocentowane, możesz całe życie trzymać na nim pieniądze

a nic nie przybędzie :stuck_out_tongue:

dla mnie jedyne słuszne konto ING Direct - bez opłat używam od 3 lat.

mBank - mam, oferuje mniej niż ING.

jak dla mnie każde z darmowych* jest godne uwagi… raczej student nie będzie trzymał tyle, żeby mu się jakiś z dawanych procentów opłącał, więc czy jest to 0, czy 0,1% w skali roku to raczej nie ma różnicy :P… jeszcze zależy cz będziesz planował kredyt studencki… bo nie wiem czy z każdego konta można wziąć go, czy tylko ze studenckiego. W każdym razie jak bez kredytu to najlepiej zwykłe darmowe internetowe. Ja mam w mbanku i jest ok.

Jak dla mnei darmowe to takie, któe nie kasuje mnie za nic z czego korzystam na co dzień… czyli przelewy, wypłata ze sporej ilości bankomatów (tak przynajmniej jakieś miejscowe+ cash4you+ euronet, ale oczywiście im więcej tym lepiej), opłata za kartę, prowadzenie konta.

może to: https://www.pkobp.pl/index.php/id=oferta/grupa=1/id_product=000000000000451/podgrupa=4/idk=4/section=stud

mBank. Problemu ze znalezieniem darmowego bankomatu nie ma. Generalnie wszystko za free. eKonto pozwala ponadto otworzyć darmowy rachunek oszczędnosciowy.

W PKO dość ciekawie mają. Wszystko za darmo, nawet wypłaty z każdego bankomatu w Polsce i na świecie. Jedyna opłata to 5zł za miesiąc za prowadzenie konta czy tam za kartę…

no jak za 5 z to żadna rewelacja ;p

Ale w sumie może być. Rodzina, znajomi mają w PKO i nie narzekają. Może i się skusze :smiley:

No jak chcesz, ale praktycznie to samo masz i w innych bankach,a nawet lepiej, więc nie wiem na co się kusić :stuck_out_tongue: A przy kwotach jakimi się obraca jako student to raczej większej różnicy nie robi jaki bank, bo i tak z niczego bardziej skomplikowanego nie będzie się korzystać. Co innego jak się operuje na większych kwotach, bo wtedy są różnice w indywidualnym podejściu do klienta, w zaufaniu wobecv niego, ofert jakie mogą mu zaproponować. A tak konto to po prostu elektroniczny portfel. Jak dla mnie starczy, żeby działało sprawnie i nie trzeba było niepotrzebnie do tego dopłacać…

aha- dużą zaletą mbanku jest przelew ekspresowy… co prawda kosztuje to 5zł, ale nie raz może uratować tyłek, czy po prostu się nam opłacać… Oczywiście są też inne sposoby szybkich wpłat/ przelewów… dlatego ogólnie warto sprawdzić co dany bank oferuje.

Czyli tak, co do mBanku:

  • założenie konta

  • prowadzenie konta

  • przelewy

  • wypłaty z bankomatów

są darmowe, tak? Czy od tego jest jakaś prowizja pobierana? Ponadto w jakich mniej więcej bankomatach można wypłacać za darmo? A jak jest z płaceniem kartą ? Ciekawi mnie także szybkość przelewu internetowego - po jakim czasie ten “ktoś” dostanie pieniądze? - słyszałem, że w niektórych bankach są odpowiednie godziny wyznaczone, kiedy się te przelewy odbywają. A jak ewentualnie zrezygnować z takiego konta, jest jakiś okres, przez jaki musimy je mieć, czy się za to płaci ewentualnie ? Czy jest możliwość ustalenia, że np. na danej karcie możemy maksymalnie wypłacić jednorazowo np. 100zł, jakieś takie właśnie “bariery” ?

Nie łaska sprawdzić u źródła?

http://www.mbank.pl/indywidualny/rachun … TO/#tabs=5

http://www.mbank.pl/przewodnik/tpio/index.html#tabs=1

Do mBanku (i chyba Multibanku) przelew jest realizowany natychmiast. do pozostałych zgodnie z godzinami sesji (lub korzystasz z usługi "przelew błyskawiczny- opłata 5 zł, przelew jest na miejscu z tego co pamiętam w ciągu około 15 minut.)

Nie ma minimalnego okresu, możesz zrezygnować na drugi dzień (pewnie likwidacja potrwa z tydzień - dwa)

Wszystko ustawiasz przez internet.

mbankpk.th.jpg

Pozostałe informacje doczytaj na stronie banku to nie jest tajne i bank o tym wszystkim informuje, do tego w języku polskim, przecież nie będziemy tego wszystkiego za Ciebie robić i przepisywać ich strony.

Międzybankowe przelewy idą normalnie po elixirze. Więc trzeba na sesje tam czekać. przelew ekspresowy pozwala zamienić 1 międzybankowy na 2 wewnątrzbankowe, czyli eliminowane jest najwolniejsze ogniwo. Oczywiście da się zrobić to i w innym, banku, bo mBank nie robi tego sam, ale przez Blue Media, więc w sumie można na własną rękę z tego korzystać i w innych bankach ( i nawet wyjdzie taniej o.O i jest więcej opcji typu przelew na bankomat, czy telefon :P… pewnie za jakiś czas będą to szumnie reklamowane nowości przez banki :P)

O tutaj lista ‘godzinowa’ do ekspresowych.

https://bluecash.pl/info/obslugiwane_banki

mBank po prostu jakby to zintegrował ze swoim systemem.