Najlepsza firma nagrywarek DVD

Witam…

Mam okazję kupić nagrywarkę DVD, problem w tym, że mój tata będzie to raczej załatwiał sam, ponieważ ma znajomego w sklepie komputerowym. Powiedział mi abym zapisał mu jakiej firmy nagrywarkę kupić. Cena to mniej więcej 100-110 zł…

Proszę powiedzieć: Jaka firma produkuje najlepsze nagrywarki DVD :wink: z góry dziękuję.

Najlepsze trzy firmy moim zdaniem

1.Samsung

2.LG

3.Pionier

Gorzej z ceną bo te to tak 150zł

Acha i ktoś powiedział coś bardzo mądrego ilu użytkowników tyle opini

MariuszListecki dlaczego nieedytujesz postów??

Moim zdaniem najlepszą firmą jest samsung, Dla mnie nagrywarka LG zepsuła sie po miesiącu. U kolegi było tak samo więc niepolecam. Poprostu samsung :mrgreen:

Ok a teraz poprosił bym o konkretne modele… cena może być jednak wyższa :slight_smile:

samsung to może jest dobry ale w dziedzinie monitorów, napędu od tej firmy bym nie kupił

polecam Pioneera (jeśli pod SATA to model DVR-212 a jeśli ATA to DVR-112)

Ok i jeszcze jedno pytanie, bo jestem zupełnie zielony jeśli o to chodzi.

Mam płytę tak jak w podpisie. Mam również 2 napędy. Są one dość stare i mogą być podłączone pod ATA. Moje pytanie brzmi: Jesli kupie nagrywarkę pod Sata to czy nie będzie żadnych kłopotów z podłączeniem ?

NEC, Pioneer (LightScribe) (tak sie pisze?), Plextor(jedne z najlepszych i najszybszych na świecie, patrz na allegro) :wink: i ew. LG i niektóre modele LiteON.

Twoja płyta obsługuje SATA więc nie będzie problemów z podłączeniem

a co do Pionków to one nie mają LightScribe tylko LabelFlash

Bartek :slight_smile: a jakie są te lepsze modele LiteOn lub Samsunga ?

Obecnie warto już myśleć nad napędem pod SATA. Teraz już każda firma ma w swojej ofercie nagrywarkę z takim złączem. Jakościowo różnicy w zapisie nie ma. Może jednak być szybsze kopiowanie plików z takiego napędu, niż z napędu ze złączem ATA.

Co do firmy. Wg mnie i nie tylko mnie najlepszą firmą jest obecnie Pioneer. Swego czasu Nec miał dobre napędy (np. ND-4571). Obecnie jednak jeśli brać pod uwagę to tylko nagrywarki firmy Pioneer. Model DVR-212, DVR-215 (złącze SATA) lub DVR-112; DVR-115 (złącze ATA).

Jedyną wadą tych napędów jest nie najlepszy odczyt zniszczonych płyt, czyli korekcja. Poza tym zawsze będziesz miał pewność, że jeśli nagrasz płytę na tym napędzie to wszędzie ją odczytasz. Z innymi nagrywarkami jest różnie. Z reguły jest tak, że potrafią dobrze zapisywać tylko niektóre rodzaje płyt (czyt. droższe), z innymi radzą gorzej. Tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak najlepsza nagrywarka, bo obecnie dużo zależy też od jakości płyt, a tutaj niestety jest coraz gorzej. Jeśli zależy Ci na pewności poprawnie zapisanych danych to tylko Pioneer. Cenowo napędy pod SATA są nieco droższe (ok.10-15zł), ale już wszedł model 215, więc 212 zapewne będziesz mógł kupić taniej (ok.120zł)

Nie daj wcisnąć sobie Liteon’a i LG. Samsung SH-S202H ostatecznie może być, bo ma bardzo dobrą korekcję odczytu, ale on dobrze nagrywa tylko płytki z minusami (DVD-R, DVD-RW). Generalnie obstawiam za Pioneer DVR-212, a Samsung to ostatecznie.

================================

Pioneer nie ma ani Labelflash, ani tym bardziej LightScribe. Tylko wersja japońska Pioneera posiada LabelFlash. Z czasem będzie można wgrać niefirmowy bios, który tę opcję odblokuje. Tak samo jak to ma miejsce z innymi napędami o tym samym chipie.

Cena nośników LF i LS obecnie jest na tym samym poziomie. Jakościowo LabelFlash jest lepszą technologią laserowego “druku” etykiet na płycie. Przy LabelFlashu nadruk jest dużo bardziej kontrastowy i nie blaknie, nie wytrze się z czasem, a jak ma to miejsce przy LightScribe. Poza tym można sobie “nadrukować” parafkę na od strony danych, w miejscu gdzie nic nie jest nagrane. LF i LS są zupełnie różnymi technologiami. LF jest praktyczniejsza i do tego lepiej się prezentuje.

Nie piszcie, że coś innego niź Pioneer nagrywa lepiej bo to nie jest prawdą! Jakość zapisu Pioneera od zawsze była na bardzo wysokim poziomie. Nec też miał dobrą, dopóki nie dobrał się do niego Sony.

Wielkie dzięki :slight_smile: Powiem tacie, że tylko to wchodzi w grę a jak nie to po prostu sam kupię…

Nie liczy się szybkość tylko jakość :slight_smile:

Nie wiem, czy wiesz, ale np. o ponad 100zł droższy Plextor PX-800A ma w sobie ten sam farsz, co Pioneer DVR-212. Różnica polega jedynie na tradycyjnych dla Plextora dodatkach i obudowie. Jak ktoś się uprze, to może wydawać od 300zł w górę na Plextora, tyle że nie wszystkie napędy tej firmy warte są takiego poświęcenia. ![-o<

LG z każdym modelem idzie coraz bardziej w dół. Liteon, masówka do hipermarketów. Kiedyś robił bardzo dobre napędy DVD i nagrywarki, ale CD-RW :smiley:


To forum, po remoncie strasznie wolno działa. :\

dodanie do Pionka 112D obsługi DVD-RAM i LF to żaden problem (nie wiem jak jest z wersją 212, ale podejrzewam, że podobnie)

a co do nadruku na płytkach to ja nagrywałem napisy po stronie z danymi (DiscT@2) i powiem, że to fajna opcja :slight_smile:

Kurczę, z tego co widzę ten Pioneer jest rzadko spotykany, przynajmniej tak wskazała porównywarka cen. A czy inne modele Pioneera również są dobre ?

jakie inne?

Pod SATA masz tylko 212 i najnowszy 215. Trudno orzec, czy 215 będzie lepszy z wątpliwej jakości testu na jednym z portali wynika, że jest minimalnie gorszy niż 212. Poza tym tradycyjnie okrojony w stosunku do wersji japońskiej, niestety tym razem znacznie bardziej, bo z różnych dodatkowych technologii.

Może być rzadko spotykany, bo jego cena się zaczynała od 150zł jak wchodził na rynek :slight_smile:

Możesz wziąć DVR-112D tyle, że ten będzie pod ATA (szeroka taśma). Nie wiem, czy warto, bo różnica w cenie jest śmieszna.(~8zł)

Pioneer nie wypuszcza nagrywarek jak kura jajka, więc nie ma dużo modeli. Lepiej zrobić 1 dobry, niż 5 byle jakich.

Odnośnie ceny: w moim sklepie DVR-212 kosztuje 117zł. Ja u siebie specjalnie zamawiałem, a jak powiedziałem gościowi, że w środku siedzi to samo, co w Plextorze 800A, to zaczął je sprowadzać.

Alstor jest dystrybutorem na Polskę.

A czy model 112D również jest dobry ?

Tu masz bdb nagrywarkę:

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=NEC+AD-7173S+O+B

I Pioneer

http://allegro.pl/item280790664_pioneer … zarny.html

112 i 212 to ten sam model tylko pod różne interfejsy

112D łatwo przerobisz na 112L (z obsługą DVDRAM i LabelFlash) 212 się chyba nie bardzo da przerobić